اعلام آمادگی شبه نظامیان کُرد سوریه برای مذاکره با دمشق

به گزارش وبلاگ فرافایلی، شورای دموکراتیک سوریه، شاخه سیاسی شبه نظامیان موسوم به نیروهای دموکراتیک سوریه آمادگی خود را برای مذاکره با دولت سوریه به منظور مقابله با تهدیدهای خارجی علیه این کشور بیان کرد.

اعلام آمادگی شبه نظامیان کُرد سوریه برای مذاکره با دمشق

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ فرافایلی، نهاد موسوم به شورای دموکراتیک سوریه، شاخه سیاسی نیروهای دموکراتیک سوریه (که اغلب آن را شبه نظامیان کُرد می دهند) روز شنبه در بیانیه ای آمادگی خود را برای مذاکره با دولت سوریه خاطرنشان کرد.

در بیانیه ای که این نهاد در وب سایت رسمی خود منتشر کرد، آمده است: ما مصاحبه جدید بشار اسد را دنبال کردیم. با وجود اینکه با بسیاری از موضوعاتی که وی بیان کرد به ویژه موارد مربوط به شمال و شرق سوریه اتفاق نظر نداریم، اما با این حال از سخنان اسد متوجه شدیم که ممانعتی برای ورود به یک فرآیند مذاکره واقعی وجود ندارد تا با خطرها و تهدیدها درباره تقسیم سوریه و جدا شدن بخش هایی از آن به نفع ترکیه مقابله کنیم.

به گزارش وبگاه خبری موازین نیوز، شورای دموکراتیک سوریه بر آمادگی خود برای شروع مذاکره با دولت سوریه بدون اعمال پیش شرط و بر اساس اصول ملی مورد توافق سوری ها تاکید نمود.

این نهاد ادعا کرد که موضع آن درباره مذاکره با دولت دمشق خلق الساعه نبوده و از زمان شروع بحران سوریه ثابت بوده است.

شورای دموکراتیک سوریه گفت: آمادگی برای مذاکره همه برداشت های اشتباه و انحرافی را درباره اینکه اداره خودگردان کُردهای سوریه به دنبال تقسیم سوریه است، از بین می برد.

شورای دموکراتیک سوریه تفاهم نظامی بین نظامیان این نهاد و ارتش سوریه تحت نظارت روسیه را شروعگر روند اعتمادسازی برای تکمیل آزادسازی خاک سوریه از چنگ اشغالگران ترکیه و در نهایت آزادسازی عفرین خواند.

وزارت دفاع سوریه چهارشنبه گذشته از نیروهای دموکراتیک سوریه خواست برای مقابله با تهدیدهای خارجی با ارتش این کشور همراه شوند.

وزارت دفاع سوریه با صدور بیانیه ای خاطرنشان کرد که فرماندهی کل ارتش و نیروهای مسلح سوریه پس از تسلط بر بخش وسیعی از خاک سوریه از شبه نظامیان کُرد می خواهد تا برای مقابله با حمله خارجی به ارتش این کشور بپیوندند.

شورای دموکراتیک سوریه هم به دنبال آن خاطرنشان کرد که اگر با دمشق بر سر اداره منطقه شمال شرق سوریه به توافق دست یابد به ارتش سوریه ملحق می گردد.

شبه نظامیان کُرد سوریه هرچند پیش از این برای پیوستن به ارتش اعلام آمادگی کردند، اما در عمل برای انجام این اقدام شرط گذاشته بودند.

ترکیه 25 مهرماه به بهانه عقب راندن شبه نظامیان کُرد سوریه از مناطق مرزی الرقه والحسکه سوریه و ایجاد به اصطلاح منطقه امن در این مناطق، عملیات نظامی موسوم به چشمه صلح را در شمال سوریه شروع کرد.

پس از گذشت یک هفته از شروع حملات، توافق آتش بسی میان ترکیه و آمریکا به توقف موقت درگیری ها منجر شد.

دولت ترکیه در آستانه تمام شدن مهلت پنج روزه آتش بس ترکیه با کُردها در مناطق شمال شرقی رودخانه فرات، از توافق سوچی با دولت روسیه جهت خاتمه دادن به عملیات نظامی اطلاع داد.

بر اساس این توافق 10 بندی، دو طرف بر تعهدشان برای حفظ تمامیت ارضی سوریه و محافظت از امنیت ترکیه تأکید کردند و طبق این توافق وضعیت فعلی ایجاد شده در منطقه عملیات که تل أبیض و رأس العین تا عمق 32 کیلومتری را تحت پوشش قرار می دهد، حفظ خواهد شد.

.

منبع: خبرگزاری فارس

به "اعلام آمادگی شبه نظامیان کُرد سوریه برای مذاکره با دمشق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام آمادگی شبه نظامیان کُرد سوریه برای مذاکره با دمشق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید