استفاده از آب باران برای شستشوی خودرو

به گزارش وبلاگ فرافایلی، شستشوی خودرو امری اجتناب ناپذیر است که بنا به سلیقه افراد، دفعات این امر متغیر خواهد بود.

استفاده از آب باران برای شستشوی خودرو

به گزارش وبلاگ فرافایلی به نقل از زومیت، بعضی بر این باورند که شستشوی خودرو کاری غیرضروری و بی فایده است، ولی بعضی دیگر این عمل را سبب سالم نگه داشتن خودرو و ظاهر مرتب آن می دانند. هرچند شستشوی خودرو ظاهرا تأثیری بر عملکرد آن نمی گذارد؛ ولی اگر به آن توجه نگردد، ممکن است رنگ خودرو را دچار آسیب کند و باعث به بار آمدن هزینه های اضافه برای صاحب خودرو گردد.

یک خودروی تمیز از نظر آیرودینامیکی هم نسبت به خودروی کثیف فزونی دارد، زیرا منافذ ورودی و خروجی هوا در آن باز است و هوا به خوبی می تواند از این مجاری عبور کند. در اینجا ما قصد داریم تا روشی نو برای شستشوی خودرو بیان کنیم که لزومی برای مراجعه پی در پی به کارواش نداشته باشید. این روشی که به بحث راجع به آن خواهیم پرداخت، شستشوی بارانی نام دارد.

سؤالی که در اینجا مطرح می گردد این است که آیا آب باران می تواند خودرو را بشوید؟ در پاسخ به این سؤال باید گفت بارش شدید باران می تواند لکه ها و گردوغبار را از سطح خودروی شما پاک کند؛ ولی هنگام رانندگی در معابر شهری که دارای دود و آلودگی ناشی از تردد وسایل نقلیه است، قطره های باران پس از خشک شدن روی خودرو، لکه هایی برجای می گذارند.

برای انجام این روش که آسیبی به محیط زیست هم وارد نمی کند، ابتدا چند قاشق غذاخوری مایع ظرف شویی را داخل اسفنج یا پارچه ای نرم بریزید و با آن، خودرو را به کف ایجادشده به وسیله مایع ظرف شویی آغشته کنید. در آخر خودرو را در معرض بارش باران قرار دهید تا مابقی شستشو به یاری طبیعت به اتمام برسد. با این کار برای تمیزی خودروی هیچ آبی هدر نخواهید داد. ولی مسئله ای که در این روش وجود دارد این است که فقط در فصل بارندگی امکان پذیر است.

اما اگر در منطقه های زندگی می کنید که آلودگی هوا زیاد است (مانند تهران و کلان شهرها)، باران اسیدی را شاهد خواهید بود. از این باران نباید برای شستشوی خودرو استفاده گردد، زیرا این باران ها اسیدی هستند و به رنگ خودرو آسیب می زنند.پس از اتمام این گونه از باران ها و در صورتی که قادر به شستشوی خودرو بودید؛ از این امر غفلت نکنید و سریعا به پاک کردن قطرات باران اسیدی از رو خودرو اقدام کنید.

با در نظر گرفتن آلودگی هوا در بعضی از منطقه ها، باید تا حد امکان از خودرو در برابر آلودگی ها محافظت گردد و اگر شما در این منطقه ها زندگی می کنید، به خاطر داشته باشید که در شستشوی خودرو از حداقل آب بهره ببرید؛ این امر نه تنها باعث حفظ هرچه بیشتر محیط زیست می گردد، بلکه سبب طولانی تر شدن عمر رنگ خودروی شما هم خواهد شد.

منبع: جام جم آنلاین

به "استفاده از آب باران برای شستشوی خودرو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استفاده از آب باران برای شستشوی خودرو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید