آزمایش پیروز سیستم موشک فریب لاکهید مارتین

به گزارش وبلاگ فرافایلی، ایسنا نوشت: شرکت لاکهید مارتین برای اولین بار سیستم جنگ الکترونیک پیشرفته فریبنده موشک خود را با موفقیت آزمایش کرد.

آزمایش پیروز سیستم موشک فریب لاکهید مارتین

لاکهید مارتین با موفقیت سیستم تازه خود موسوم به AOEW را با همکاری نیروی دریایی ایالات متحده در ایستگاه هوایی نیروی دریایی Patuxent River در مریلند آزمایش کرد.

لاکهید مارتین می گوید این آزمایش، اولین بار در توسعه این برنامه بود که سیستم در آن قادر به انجام آزمایش تعامل، نشان دادن توانایی جلوگیری از تهدیدات و معین کمیت عملکرد سیستم بود، در حالی که به وسیله پلتفرم هدف یکپارچه و کنترل می شد.

اگرچه سیستم جنگ الکترونیک بر روی بالگرد سیکورسکی MH-60R آزمایش شد، اما برای هر دو پلتفرم MH-60R و MR-60S طراحی شده است.

  • چرا ناسا جرات نمی نماید در این ظرف را باز کند؟

دئون ویرگوتز از شرکت لاکهید مارتین گفت: سیستم AOEW یکی از پیشرفته ترین و پیچیده ترین سیستم های جنگ الکترونیکی است که تا به حال پیشرفته است. این سیستم یک نیروی چند برابر نماینده برای ملوانان ماست که به آنها یاری می نماید تا بدون شلیک حتی یک گلوله بر فضای نبرد مسلط شوند و آن را کنترل نمایند.

وی اضافه نمود: این سیستم با قابلیت های تکاملی طراحی شده و کاملاً قابل برنامه ریزی است تا بتواند با تغییر منظره تهدید، تکنیک های تازهی را توسعه دهد، ارائه کند و به کار گیرد.

ارتش ایالات متحده پس از سال ها بی توجهی پس از جنگ سرد، کوشش می نماید تا زرادخانه جنگ الکترونیک خود را دوباره تقویت کند.

دستکاری طیف الکترومغناطیس برای راهنمایی سلاح، ارتباطات محبت آمیز و سرکوب مشاهدات دشمن بسیار مهم است. انتظار می رود دسترسی به این منبع ارزشمند در درگیری های بالقوه با دشمنان نزدیک مانند چین یا روسیه و بعلاوه تهدیدات کره شمالی به شدت یاری نماینده باشد.

سیستم پوسته ای AOEW، قابلیت های نظارت الکترونیکی و حمله پیشرفته را برای مقابله با تهدیدات موشکی ضد کشتی به نیروی دریایی ایالات متحده ارائه می دهد.

این سیستم در یک مجموعه مراحل برای توسعه و عملیات در تاسیسات لاکهید مارتین در سیراکوز نیویورک با موفقیت آزمایش شده است.

سیستم AOEW را می توان با سیستم های دیگر ادغام کرد و بعلاوه می تواند به طور مستقل یا با سایر سیستم ها روی کشتی ها و دیگر تاسیسات کار کند.

معماری AOEW برای استفاده از راهکار های معماری سیستم های باز طراحی شده است که مزایای متعددی مانند ارتقاء سریع، قابلیت همکاری، کاهش هزینه های چرخه عمر و توانایی درج سریع سخت افزار تازه را ارائه می دهد. این فناوری نوآورانه زمینه را برای ارائه قابلیت های مشابه در سایر وسایل، از جمله کشتی های کوچک یا وسایل نقلیه هوایی و سطحی بدون سرنشین فراهم می نماید.

برنامه AOEW این توانایی را دارد که کشتی های نیروی دریایی ایالات متحده را قادر می سازد تا تهدیدات دریافتی را شناسایی کند و به آنها پاسخ دهند.

در سال 2017 زمانی که این برنامه برای اولین بار اعلام شد، لاکهید مارتین شرح داد که سیستم AOEW می تواند به طور مستقل یا در ارتباط با حسگر نظارت الکترونیکی کشتی برای شناسایی موشک های ورودی، ارزیابی مسیر آنها و استفاده از تکنیک های مقابله با فرکانس رادیویی برای بازدارندگی آنها کار کند.

گزارش پایگاه The Drive می گوید برنامه AOEW که در سال 2011 شروع شد، با هدف ایجاد، به دست آوردن و پیاده سازی چندین پلتفرم طولانی مدت پرتاب کشتی مجهز به محموله های فعال یا غیرفعال جنگ الکترونیک طرح ریزی شد. این پلتفرم ها با همکاری سیستم های جنگ الکترونیک برای بهبود حفاظت گروه های نبرد در برابر تهدیدات موشکی ضد کشتی فعلی و آینده کار می کردند.

لاکهید مارتین میخواهد در سال 2024 آزمایش های بیشتری را با بالگردهای نیروی دریایی ایالات متحده انجام دهد و قبل از تحویل اولین یگان های AOEW در سال آینده، بازخوردهای بیشتری بگیرد.

  • وحشت شدید آمریکا و کره جنوبی از این هواپیمای مخوف آقای اون!

  • نیسان آریا تاریخ ساز شد / عکس

  • نوع برخورد ژاپنی و آمریکایی با پدیده شگفت انگیزی که ابراهیم رییسی برایش شورای عالی تشکیل داد!

5858

منبع: خبرآنلاین

به "آزمایش پیروز سیستم موشک فریب لاکهید مارتین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آزمایش پیروز سیستم موشک فریب لاکهید مارتین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید