7 روش برای تسهیل کارها با استفاده از چت جی پی تی؛ چگونه سریع تر و بهره ورتر از گذشته باشیم؟

به گزارش وبلاگ فرافایلی، یورونیوز: کارشناسان معتقدند که چت جی پی تی (ChatGPT) به عنوان ابزار نو هوش مصنوعی (AI) به این زودی ها نمی تواند جایگزین کارکنان بسیاری از صنایع از حوزه فناوری گرفته تا رسانه گردد ولی از هم اینک می تواند به عنوان ابزاری برای راحت کردن کارها و افزایش بهره وری کارکنان مورد استفاده قرار گیرد.

7 روش برای تسهیل کارها با استفاده از چت جی پی تی؛ چگونه سریع تر و بهره ورتر از گذشته باشیم؟

شرکت های بزرگ فعال در حوزه فناوری، صدها میلیون دلار در ساخت ابزارهای تازه هوش مصنوعی سرمایه گذاری نموده اند، چرا که به باور آنها این ابزارها پتانسیل حل ساده تر مسائلی را دارند که نیروی کار انسانی در حال حاضر در حل آنها یا با سختی روبرو است و یا برای برطرف آن ناگزیر است، زمان زیادی صرف کند.

مارک مورو، یکی از محققان ارشد موسسه بروکینگز که در خصوص تاثیر هوش مصنوعی بر نیروی کار تحقیق نموده، به این نتیجه رسیده است که برنامه های هوش مصنوعی مانند چت جی پی تی می تواند یاری حال نیروی کار باشد و زندگی کاری آنها را بهبود بخشد. البته با این پیش شرط که مراقب ارائه اطلاعات نادرست احتمالی که چت جی پی تی معمولا به آنها دسترسی دارد، باشند.

در مجموع محققان به این نتیجه رسیده اند که نیروی کار فعلا می تواند از چت جی پی تی در موارد زیر بهره ببرد:

جایگزین موتورهای جستجو

در حالی که اطلاعات ارائه شده از سوی چت جی پی تی همواره دقیق نیست چون که داده های در دسترس آن به پیش از سال 2021 محدود است، ولی می تواند داده های میلیون ها وب سایت را تجزیه و تحلیل کند تا به هر سوالی که دریافت می نماید، پاسخ دهد. به علاوه، هر چه بیشتر از آن استفاده گردد هوشمندتر می گردد.

بنابراین، با هوشمندتر شدن چت جی پی تی استفاده از آن به جای موتورهای جستجویی همانند گوگل می تواند رایج تر و کارآمدتر گردد.

نوشتن مقاله، سخنرانی و نامه

چت جی پی تی می تواند به عنوان دستیار نوشتن و شریک فکری استفاده گردد. بدین صورت که یک متن اولیه مقاله، سخنرانی و نامه از چت جی پی تی خواسته و دریافت گردد و سپس از سوی فرد کارشناس اصلاح گردد و بهبود و ارتقاء یابد.

تجزیه و تحلیل حجم زیادی از داده ها

تجزیه و تحلیل و تفسیر دقیق و همه جانبه نگر حجم زیادی از داده ها و اطلاعات نیازمند تسلط کارشناسان به تکنیک های متعدد و متنوعی است که کار را سخت و زمانبر می نماید ولی با استفاده از چت جی پی تی و سایر اشکال هوش مصنوعی می توان مسائل این گونه را کاهش داد.

زمانبدی و برنامه ریزی کارها

سازماندهی برنامه کاری پرمشغله شما ممکن است زمانبر باشد، به ویژه این که بخواهید زمانبندی انجام مراحل مختلف کارها را انجام دهید اما چت جی پی تی و سایر اشکال هوش مصنوعی می تواند به راحت تر شدن این کار یاری کند.

نظرخواهی و مشورت

تصور کنید که یک کارآفرین هستید و برای راه اندازی کسب و کار تازه ای، به تخمین هایی از هزینه ها، درآمدها و مقدار مشتری و فروش رسیده اید. در چنین شرایطی می توانید برای کاهش ضریب خطای خود از نتایج آنالیز چت جی پی تی و سایر اشکال هوش مصنوعی بهره ببرید.

دستیار کدنویسی

ابزارهای هوش مصنوعی از جمله چت جی پی تی گذشته از آن که می تواند به خوبی کدنویسی کند، می تواند یاری حال کدنویسان در یافتن خطای انجام شده باشد. البته برنامه نویس ها باید هنگام یاری گرفتن از هوش مصنوعی با احتیاط عمل نمایند، زیرا بعضی از آنها دریافته اند که چت جی پی تی در مواردی قادر به تشخیص درست مسائل کدنویسی نیست.

همکاری برای یافتن شغل تازه

منبع: انتخاب

به "7 روش برای تسهیل کارها با استفاده از چت جی پی تی؛ چگونه سریع تر و بهره ورتر از گذشته باشیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "7 روش برای تسهیل کارها با استفاده از چت جی پی تی؛ چگونه سریع تر و بهره ورتر از گذشته باشیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید