10 مرد با خارق العاده ترین توانایی ها، عکس

به گزارش وبلاگ فرافایلی، با وجود این همه فیلم های ابرقهرمانی در این روزها مانند مرد عنکبوتی و هالک، ما به تماشا مردمانی با توانایی های خاص در فیلم ها عادت نموده ایم. اما در واقع مردمانی با توانایی هایی شگفت انگیز در زندگی واقعی وجود دارد. در این جا فهرستی 10 نفره از مردمانی با خارق العاده ترین توانایی ها گرد آوری شده است.

10 مرد با خارق العاده ترین توانایی ها، عکس

مغز باور نکردنی

Daniel Tammet

Daniel Paul Tammet مردی انگلیسی با کارکرد بالای مغز در حد یک دانشمند است که دارای استعدادی در زمینه سهولت محاسبات ریاضی، حافظه ترتیبی و یادگیری زبان به صورت فطری می باشد. او مادرزادی به بیماری صرع دچار است. مشاهده اعداد به مثابه رنگ ها و احساسات، نشانه ای از احساس متقارن است اما جزئیات و مشخصات شبیه سازی فکر تامِت از اعداد، بسیار خاص و بی همتاست. به گفته او، در فکرش هر عددی تا عدد 10000 دارای شکل و احساس خاص خود است که در نتیجه آن او می تواند حاصل محاسبات را همچون یک تابلوی نقاشی ببیند و اول یا مرکب بودن عدد را احساس کند. او تصاویر بصری خود را این گونه توصیف می نماید: 289 زشت، 333 مجذوب کننده و به مقدار عدد پی زیبا! تامت نه تنها دیده هایش را زبانی و لفظی تعریف می نماید بلکه آثاری هنری هم خلق می نماید دقیقاً مانند نقاشی با آبرنگ... همچون نقاشی او با عدد پی.تامت رکورد دار قاره اروپا در به حافظه سپردن و بازگویی عدد پی تا 22514 رقم در مدت زمانی بیش از 5 ساعت است.او بعلاوه به زبان های مختلفی از جمله انگلیسی، فرانسه، فنلاندی، آلمانی، اسپانیایی، لیتوانی، رومانیایی، استونیایی، ایسلندی، والش و اسپرانتو تسلط دارد.

امت زبان نوی به نام مانتی (Manti) را هم به وجود آورده است. تامت توانایی یادگیری سریع زبان های نو را دارد و برای اثبات این موضوع در یک مستند تلویزیونی کوشش کرد زبان ایسلندی را طی یک هفته یاد بگیرد. هفت روز بعد او در تلویزیون ایسلند در حال اجرا گفتگویی به زبان ایسلندی حضور یافت!

لازم به یادآوری است که زبان ایسلندی به اسم دشوارترین زبان ها از نظر ساختاری، گویشی و دستور زبانی در بین زبان های جهان رکورددار است.

Ben underwood

پسری با بینایی صوتی

Ben underwood taugh یک پسر نابیناست که هر دو چشم خود را بر اثر سرطان درسن 3 سالگی از دست داده است اما تا به امروز یک زندگی معمولی، با فعالیت در زمینه بسکتبال و دوچرخه سواری را تجربه نموده است. او به خود آموخته است که از پژواک محیط برای هدایت کردن خود در پیرامونش استفاده کند، بدون هیچ سگ هدایت. او حتی به دست هم نیاز ندارد چرا که از صداها استفاده می نماید. بن صدای کوتاهی (همچون صدای کلیک) را به وجود می آورد سپس انعکاس این صدا در برخورد با اشیاء به او بر می شود. گوش های او به طور خارق العاده ای این پژواک را دریافت می نماید و به او امکان تشخیص مکان اشیاء را می دهد. او تنها انسانی است که همچون خفاش ها یا دلفین ها عمل می نماید؛ تنها با استفاده از انعکاس صدا و نه هیچ چیز دیگر، او می بیند.

Daniel Browing

پسر لاستیکی

پسر لاستیکی، انعطاف پذیرترین مرد زنده، پنج مرتبه رکورد دار گینس و مشهورترین بندباز جهانست. او در بسیاری از مسابقات حرفه ای بسکتبال و بیس بال و بعلاوه در برنامه های نمایش امشب با Jay leno، مرکز پزشکی Espn، برنامه oprah winfrey، باور می کنید یا نه از طریق Ripley، criquedusoleil ، Best down ، sport show priod، کانال Discovery، مردان سیاه پوش2، کارنوال HBD، CSI:NY ،American got talent شرکت نموده است.او بازوی خود را از حالت عادی خارج می نماید (از مفصل) و از داخل یک راکت تنیس بدون سیم عبور می نماید.

Liew thow lin

مرد آهن ربایی (مغناطیسی)

Liew thow lin پیمانکار بازنشسته 70 ساله در مالزی، به تازگی با کشیدن ماشینی طی مسافتی 20 متری، از طریق زنجیر آهنی قلاب شده به یک صفحه آهنی چسبیده روی قفسه سینه اش، خبر ساز شده است. او می گوید متوجه شده که توانایی خارق العاده ای برای چسباندن اشیاء (به طور مغناطیسی) به پوستش دارد. در حال حاضر او کشیدن ماشین را هم به لیست نمایش هایش اضافه نموده است. به گفته او، پس از خواندن مقاله ای درباره خانواده ای در تایوان که دارای چنین قدرتی بودند، او چندین شیء آهنی را روی شکم خود قرار داد و در نهایت شگفتی شاهد آن بود که اشیاء به شکمش چسبیدند و به زمین نیفتادند و از آنجایی که این موهبت الهی در سه پسر و دو نوه او هم وجود دارد، او معتقد است که این توانایی موروثی است.

Rathakrishan Vrlu

سلطان دندان

در 30 آگوست سال 2007 در پنجاهمین جشن سالگرد استقلال مالزی، راتاکریشان ولو (با نام محلی راجا گیگی) رکورد جهانی قبلی کشیدن قطار با دندان را شکست.این بار او 6 واگن متصل به هم به وزن 297/1تن را طی مسافتی بیش از 2/8 متر در ایستگاه قدیمی کوالالامپور کشید. راجا گیگی از تامپین در مالزی، فن متمرکز کردن قدرت بر هر بخشی از بدن را از یک معلم هندی در سن 14 سالگی فرا گرفته است.

Michel Lotito

آقای همه چیز خوار

Michel Lotito متولد 1950 کمدینی فرانسوی است که به خاطر خوردن اشیای غیرقابل هضم، به آقای همه چیز خوار مشهور شده است.نمایش های لولیتو در رابطه با خوردن فلزات، شیشه و پلاستیک است و در زمینه خوردن یک شیء کامل او نمایش هایی را با خوردن دوچرخه، تلویزیون و یک سسنا 150 داشته است. او اشیائی در سایز کوچکتر که هنوز به اجزای دیگر خود متصل نشده را به تکه های کوچک تقسیم می نماید و می بلعد. او یک هواپیما را در طی سالهای 1978 تا 1980 (طی 2 سال) خورد!لولیتو از کودکی شروع به خوردن اشیای نامتعارف فلزی کرد و از سال 1966، نمایش های عمومی خود را شروع نمود. به علت رژیم خاصی که دارد حتی بعد از مصرف و خوردن اجسامی که معمولاً سمی هستند، به ندرت از اثرات بیماری رنج می برد. او پیش از اجرای روزانه اش که در آن در حدود یک کیلوگرم از اجسام را می خورد، از روغن معدنی استفاده می نماید و حجم قابل توجهی آب در حین صرف غذا می نوشد.او ظاهراً دارای شکم و روده ای با دیواره ای دو برابر ضخیم تر از حد معمول است و اسید دستگاه گوارش او آن طور که گفته شده به طرزی غیر عادی، قوی است و به او اجازه هضم غذای فلزی اش را می دهد.

thai Ngoc

مردی که نمی خوابد

مرد 64 ساله تایوانی (ان گوگ)، می گوید که بعد از تبی که در سال 1973 به آن مبتلا شد دیگر نمی تواند شب ها بخوابد. او تعداد نامحدودی از گوسفندان را در طی بیش از 11700 شب متوالی بی خوابی اش شمرده است! او می گوید: من نمی دانم که آیا بی خوابی سلامتی مرا تحت تأثیر قرار می دهد یا نه، اما هنوز سالم هستم و می توانم مثل بقیه در مزرعه کار کنم.همسرش می گوید وقتی که ان گوگ برای آزمایشات پزشکی به Da Nang می رود پزشکان به او برگه سفید مبنی بر سلامتی اش به جز کمی کاهش در عملکرد کبد می دهند. ان گوگ اخیراً در مزرعه اش در کوهپایه مشغول کشاورزی و نگهداری از مرغ ها و خوک ها است.

Tim Cridland

سلطان شکنجه

به نظر می رسد که دریافت تیم کریدلند از درد به هیچ وجه مانند دیگران نیست. او با فرو کردن میله بافتنی در دستش بدون ابراز هیچ گونه احساس ناراحتی و درد همه را شگفت زده و متعجب می نماید. او در حال حاضر نمایشی ترسناک و شوکه کننده برای بینندگان در سراسر آمریکا اجرا می نماید. آزمایش های علمی نشان می دهند که تیم می تواند سطح خیلی بالاتری از درد را نسبت به سایر انسان ها تحمل کند.او شرح می دهد که با استفاده از تمرکز فکر روی یک موضوع قادر است سیخ کباب را از داخل بدنش عبور دهد و گرما و سرمای شدید را بدون آسیب تحمل کند. او برای انجام بی خطر این کارها مطالعات وسیعی در زمینه کالبدشناسی و آناتومی بدن انسان انجام داده زیرا سوراخ کردن یک شریان می تواند خط سرانجام زندگی اش باشد.

Kevin Richardson

نجواگر شیرها

رفتارشناس حیوانات، کوین ریچاردسون می گوید که به هوش طبیعی شیرها برای ایجاد احساس و ساختن یک رابطه صمیمی با این گربه های عظیم اعتماد و ایمان دارد. او می تواند شب را با تکیه دادن بر بدن چمباتمه زده آنان بدون کوچک ترین ترسی از حمله آنها سپری کند.

جادوی او نه تنها بر شیرها بلکه بر سایر حیوانات از جمله چیتا، پلنگ و حتی کفتار هم کارگر است و آنها تهدیدی برای او محسوب نمی شوند. شیرها مورد علاقه او هستند و این بسیار حیرت انگیز است که او چگونه با مهربانی آنها را لمس می نماید، می بوسد، در آغوش می گیرد و با آنها بازی می نماید در حالی که آن ها با دندان های تیزشان می توانند به سادگی ورقه ضخیمی از فولاد را گاز بزنند!

Claudio Pinto

مردی با چشمان از حدقه بیرون زده

کلودیو پینتو می تواند هر دو چشمش را به مقدار چهار سانتی متر یا 95% از حدقه خارج کند. او امروزه میخواهد که رکوردی جهانی ثبت کند. آقای پینتو آزمایش های بسیاری را انجام داده است و به گفته پزشکان تا به حال دیده یا شنیده نشده که کسی بتواند به مقدار او چشمانش را از حدقه خارج کند. آقای پینتو می گوید: این یک راه بسیار ساده برای به دست آوردن پول است. من می توانم هرکدام از چشمانم را به مقدار چهار سانتی متر از حدقه بیرون بزنم، این یک موهبت و استعداد الهی است و من احساس می کنم که خوشبختم!

اختصاصی مجله اینترنتی وبلاگ فرافایلی Bartarinha.ir

منبع: برترین ها

به "10 مرد با خارق العاده ترین توانایی ها، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 مرد با خارق العاده ترین توانایی ها، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید