کشف زیورآلات نادر پیش از اسلام در عربستان

به گزارش وبلاگ فرافایلی، کمیسیون میراث عربستان سعودی گفت: مجموعه ای از آثار تاریخی متعلق به دوران پیش از اسلام را در محوطه باستان شناسی الأخدود کشف کرده اند که یکی از قدیمی ترین سکونتگاه های عربستان است و در مرز یمن واقع شده است.

کشف زیورآلات نادر پیش از اسلام در عربستان

از جمله آثار تاریخی که در این مکان کشف شده است به سه حلقه باستانی می توان اشاره کرد که از نظر میزان مساوی هستند و در بالای آن ها نقوش پروانه ای شکل دیده می شود.

باستان شناسان همچنین مجسمه برنزی به شکل گاو نر را از دل خاک بیرون کشیدند که به عنوان نمادی از قدرت و باروری در میان پادشاهی های جنوب عربستان پیش از اسلام، مانند سبایی ها گرامی داشته می شد.

در میان این یافته ها، چندین کتیبه وجود دارد، از جمله یک سنگ گرانیتی بزرگ که جزئیات زندگی شخصی به نام وهب ائل بن معقن را نشان می دهد که به عنوان آبیاری باغ های خانه و قصر نزدیکش توصیف شده است. این کتیبه با 48 سانتی متر ارتفاع و 2.3 متر طول، بزرگترین کتیبه در نوع خود است که در این منطقه یافت شده است.

گروه کمیسیون میراث همچنین چندین ظرف سفالین در ابعاد و اشکال مختلف به همراه ظروف سفالی نادر متعلق به قرن سوم پیش از میلاد نیز کشف کردند.

منبع: گردشبان

به "کشف زیورآلات نادر پیش از اسلام در عربستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف زیورآلات نادر پیش از اسلام در عربستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید