کشف خیره کننده در ویرانه های شهر باستانی

به گزارش وبلاگ فرافایلی، یک اتاق ضیافت مملو از نقاشی های دیواری سالم که شخصیت های الهام گرفته از جنگ تروا را به تصویر می کشد، در میان ویرانه های پمپئی کشف شده است و باستان شناسان آن را به عنوان یکی از شگفت انگیزترین اکتشافاتی توصیف کرده اند که تا به امروز در این محوطه باستان شناسی در جنوب ایتالیا به نتیجه رسیده است.

کشف خیره کننده در ویرانه های شهر باستانی

ان بی سی نوشت این اتاق به دلیل رنگ دیوارهای آن به نام اتاق سیاه شناخته می شود و دیوارهای آن با نقاشی هایی تزئین شده است که اساطیر یونانی را به تصویر می کشد. از جمله این نقاشی ها به صحنه ای از نخستین ملاقات هلن با پاریس شاهزاده تروا می توان اشاره کرد. بر اساس افسانه یونانی، فرار این زوج باعث جنگ تروا در سده 12 پیش از میلاد شد.

در یکی دیگر از نقاشی های این اتاق ضیافت آپولون ، یکی از ایزدان یونان باستان در کنار کاساندرا یکی از شخصیت های اسطوره ای یونان باستان به تصویر کشیده شده است.

برای سیاستمدارانِ ثروتمند و صاحبان مشاغل، یک نقاشی کلاسیک حرفه ای که در آن حیوانات نیز به تصویر کشیده شده اند یک موضوع مهم و مورد توجه در هنگام پذیرایی از مهمانان بود.

پمپئی و هرکولانیوم که در نزدیکی آن واقع شده بود، تفرجگاه های ساحلی مورد علاقه رومی های ثروتمند بودند که بر اثر فوران آتش فشانی در سال 79 میلادی ویران شدند.

این اتاق ضیافت که طول آن به 15 متر و عرض آن به 6 متر می رسد، در جریان کاوش در منطقه رجیو IX این محوطه باستانی کشف شده است که پیش تر بررسی نشده بود. نقاشی های دیواری که در این اتاق کشف شده اند به مقدار ای در شرایط خوبی قرار دارند که برخی حدس می زنند ممکن است نقاشی ها درست قبل از فوران آتش فشان نقاشی شده باشند.

این کشف اخیر نشان می دهد هنوز بخش قابل توجهی از پمپئی مدفون است. باستان شناسان هنوز بیش از یک سوم پمپئی را کاوش نکرده اند.

منبع: گردشبان

به "کشف خیره کننده در ویرانه های شهر باستانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف خیره کننده در ویرانه های شهر باستانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید