خاتمه کار ساپینتو در فوتبال ایران؟

به گزارش وبلاگ فرافایلی، ساعاتی پیش حکم محرومیت 4 ماهه ریکاردو ساپینتو به وسیله کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال از ابتدای فصل آینده صادر شد که به نظر می رسد باعث می گردد کار این مرد پرتغالی در فوتبال کشورمان به سرانجام برسد. هر چند رای صادر شده طی مدت 7 روز از تاریخ ابلاغ قابل تجدیدنظر خواهی در کمیته استیناف است. باشگاه استقلال هم با انتشار بیانیه شدیداللحن نسبت به آن واکنش نشان داد.

خاتمه کار ساپینتو در فوتبال ایران؟

بعلاوه پیش از این هم با صحبت هایی که حجت کریمی مدیرعامل موقت استقلال انجام داد کاملا تعیین شد که استقلالی ها تمایل زیادی به تمدید قرارداد مرد پرتغالی آن هم با شروط مدیربرنامه های او نداشتند.

کریمی پس از دربی عنوان نموده بود: ما هفته گذشته بود که یک جلسه با وکیل ساپینتو برگزار کردیم تا بتوانیم به جمع بندی برسیم، اما یک بندی در قرارداد وی وجود دارد که برای فصل نو حدود 720 هزار دلار افزایش داشت، اما در واقع اگر بخواهیم به موضوع نگاه کنیم افزایش خیلی بیشتری نسبت به نوشته ها وجود دارد و من با در نظر گرفتن منافع باشگاه با این موضوع مخالفت نموده ام. من در حال حاضر هم فقط به خاطر اطلاع عموم مردم و شما صحبت کردم چرا که در روز های اخیر خبر های ضد و نقیض در این خصوص زیاد به گوش مان می رسید. ما آماده تمدید با ساپینتو بودیم، اما مبالغ را برای فصل آینده بالا بردند. شما نگاه کنید زمانی که ساپینتو به استقلال آمد قرارداد او 620 هزار یورو بوده است زمانی که قرارداد ساپینتو نوشته شده یورو 30 هزار تومان بوده، اما امروز یورو 60 هزار تومان است و همین موضوع باعث شده بود که مبلغ قرارداد خود را افزایش بدهند که خلاف قانون بوده است، اما من نمی توانستم کاری بکنم.

بر این اساس ساپینتو به کشورش پرواز کرد و همین مسئله بیانگر آن است که اصلا قرار نبود قرارداد سرمربی استقلال حداقل طی روز های آینده تمدید گردد.

به طور طبیعی طرفین برای عقد قرارداد مجدد و تفاهم مالی باید دور یک میز بنشینند و تصمیم گیری نمایند، اما در باشگاه استقلال بعضی مخالف این اتفاق هستند و البته این روز ها هم بعضی از طرفداران استقلال هم عقیده دارند سرمربی تیمشان مرد بازی های بزرگ نیست.

این درحالیست که تیم ساپینتو به عنوان یکی از مدعیان قهرمانی سال جاری هیچ توفیقی نداشت. در حالیکه همین تیم سال گذشته بدون محبی و قائدی به قهرمانی رسید. به همین دلیل بعید است که مدیریت باشگاه با خواسته های او موافقت کند. هرچند که مدیران استقلال هنوز منتظر تعیین شدن تکلیف ساپینتو هستند و هیچ گزینه دیگری مطرح نیست.

ساپینتو این فصل 2 بار به پرسپولیس و 2 بار به سپاهان باخت و حتی در دور رفت و در یک بازی حساس مغلوب تراکتور شد. استقلال با چهار باخت در لیگ برتر فوتبال ایران به کار خود خاتمه داد و در جام حذفی هم یک بار مغلوب شد تا سرمربی پرتغالی به 3 تیم بزرگ 5 بار باخته باشد!

سرمربی پرتغالی البته خودش هم تیم را نبسته بود، ولی به هر حال قبول نموده بود که با این شرایط کار کند و در طول فصل مسائل مالی در کنار رفتار های عجیب خودش لطمات زیادی به استقلال زد.

خیلی ها عقیده دارند در همین بازی آخر مقابل پرسپولیس اخراج ساپینتو کاملا به ضرر استقلال تمام شد و شاید اگر پس از آن گل معجزه آسای استقلالی ها در دقیقه 101، ساپینتو اخراج نمی شد، تیم با روحیه بالا می توانست برای فتح دربی 101 گام بردارد. اما این اتفاق رخ نداد تا طرفداران آبی پوش سرخورده به خانه های خود بازگردند. حالا هم این محرومیت سنگین برای ساپینتو در نظر گرفته شده و و احتمالا باید گفت خداحافظ ریکاردو ساپینتو!

منبع: فرارو

به "خاتمه کار ساپینتو در فوتبال ایران؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خاتمه کار ساپینتو در فوتبال ایران؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید