هوای تهران فعلا سالم شد

به گزارش وبلاگ فرافایلی، هوای تهران در وضعیت سالم قرار گرفته است، ولی با افزایش ترافیک شبانگاهی در تهران بر غلظت ذرات معلق افزوده شده و کاهش کیفیت هوا در اکثر مناطق پیش بینی می شود.

هوای تهران فعلا سالم شد

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ فرافایلی، در حال حاضر هوای تهران با شاخص 97 در وضعیت سالم قرار گرفته است و در آستانه وضعیت ناسالم برای گروه های حساس جامعه است. این رقم میانگین شاخص کیفیت هوا در 12 ساعت گذشته (با تاکید بیشتر بر روی سه ساعت آخر در شرایط جوی متغیر) برای میانگین کل ایستگاه هاست.

هم اکنون دمای هوا 16 درجه سانتی گراد است و پیش بینی می شود در روز آینده کمینه دما 10 درجه و بیشینه دما 17 درجه سانتی گراد باشد.

همچنین بر اساس نتایج حاصل از پیش بینی های اجرا شده در شرکت کنترل کیفیت هوا، در روز یکشنبه (19 آبان 98) با برقراری جو آرام و نسبتاً پایدار همراه با غبار صبحگاهی و همچنین با آغاز تردد خودروها، شاهد افزایش ذرات معلق خواهیم بود و کیفیت هوا در بیشتر مناطق در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت. با تداوم پایداری جو در طول روز شرایط برای پراکندگی آلاینده ها محدود شده و انتظار می رود در مناطق پرتردد کیفیت هوا در وضعیت نامطلوب باقی بماند.

با افزایش ترافیک شبانگاهی شهر تهران بر غلظت ذرات معلق افزوده شده و کاهش کیفیت هوا در اکثر مناطق پیش بینی می شود، اگرچه در ساعات پایانی یکشنبه با افزایش نسبی سرعت باد و پراکندگی آلاینده ها بهبود نسبی کیفیت هوا دور از انتظار نخواهد بود. با کاهش سرعت باد و برقراری جو آرام و پایدار تا صبحگاه روز دوشنبه (20 آبان 98) هم زمان با آغاز تردد خودرو ها غلظت ذرات معلق افزایش یافته و پیش بینی می شود در بیشتر مناطق کیفیت هوا در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار بگیرد.

در طول روز با برقراری وارونگی دمای هوا، شرایط برای پراکندگی آلاینده ها محدود شده و احتمال می رود مشابه روز گذشته، در مناطق پرتردد کیفیت هوا در شرایط نامطلوب باقی بماند. در اواخر وقت با ازدیاد تردد خودرو ها و انباشت آلاینده ها، احتمال می رود در بیشتر مناطق پایتخت کیفیت هوا در محدوده ناسالم (به ویژه برای گروه های حساس) قرار بگیرد، هرچند با وزش نسبی باد در ساعات پایانی دوشنبه تا حدودی از غلظت آلاینده ها کاسته خواهد شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "هوای تهران فعلا سالم شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هوای تهران فعلا سالم شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید