نکات کاربردی عکاسی در سفر ، از این موارد در سفر خود بهره ببرید

به گزارش وبلاگ فرافایلی، برخی از ما می توانیم به وسیله نمایش اسلاید عکس های سفرهای کودکی و یا جوانی یمان خاطرات خوشی را تجدید کنیم و از آنها لذت ببریم ، وسائل و لباسهایی که از جاهای مختلف خریداری می کنید یکروزی محو خواهند شد، با بکار گیری اصول عکاسی در سفر تصاویر دیجیتال و عکس های شما در آموزش عکاسی در سفر ماندگار خواهند ماند ، اما تصاویری که به طور اصولی با یک دوربین عکاسی در سفر گرفته شده اند بسیار مجذوب کننده همچنان باقی خواهند ماند . برای اینکه عکسهای خوب و زیبا و اصولی عکاسی در سفر همراه ما باشید با این مقاله کوتاه و بازگویی نکات کاربردی عکاسی در سفر...

نکات کاربردی عکاسی در سفر ، از این موارد در سفر خود بهره ببرید

1. طرح پیش رو و انتخاب یک زمان مناسب جهت عکاسی

اگر عاشق زمان هستید، سعی کنید سفرهای عکاسی خود را برنامه ریزی کنید. برترین زمان برای عکاسی در سفر در مجموعه نکات کاربردی عکاسی در سفر در صبح و اواخر بعد از ظهر است. بین 11 صبح و 2 بعد از ظهر، خورشید در اوج خود است و نور حاصل آن بسیار سفید است. این قضیه رنگ ها را تمیز می نماید و باعث می گردد تصاویر بی نظیر ایجاد گردد. برای آموزش عکاسی در سفر ، صبح زود و بعد از ظهر نور در هر دوی این زمانها دارای تابش گرم ویژه ای است.چنانچه زمانتان محدود است ، نقشه محل را نگاه کنید و سعی کنید که برترین مکانها در زمانی که روز روشن است عکسبرداری شوند. یکی دیگر از مزایا صبح زود در شهرهای بزرگ و شلوغ، کمتر بودن جمعیت و شلوغی است . اگر چند روز زمان دارید، شناسایی کمتری انجام دهید. پیاده روی سریع در اطراف مکان هایی که می خواهید برای ضبط فیلم و عکس انجام دهید مفید است. به موقعیت خورشید، سایه ها و طرح ساختمان های اطراف نگاه کنید. یادداشت ها را بر روی نقشه خود قرار دهید و برنامه بازگشت خود را برنامه ریزی کنید. برنامه ریزی باعث کاهش هزینه های سفرهای عکاسی می گردد . برای گرفتن برترین عکسها برنامه ریزی کنید و اصول عکاسی در سفر رو در آموزش عکاسی در سفر و نکات کاربردی در سفر را بشناسید . نگویید من آن را در فتوشاپ برطرف خواهم کرد. هدف شما باید برای گرفتن برترین عکس در اولین کوشش در خود مکان و صحنه باشد. در خصوص ویرایش عکس خود در رایانه آن را فراموش کنید.

2. بالا و پایین رفتن و تنظیم ارتفاع

در آموزش عکاسی در سفر در مجموعه نکات کاربردی در سفر در پی یک دیدگاه جالب در صحنه ای که سعی در گرفتن آن دارید باشید. در مجموعه اصول عکاسی در سفر سعی کنید بالاتر از صحنه عکس و یا زیر آن و در صورت امکان، زانو زده و عکس خود را به سطح زمین نزدیک کنید. آیا پله ای در نزدیکی یک کافه یا بالکن طبقه دوم ساختمانی وجود دارد؟ از آنها بهره ببرید. بیشتر برترین عکس ها از ارتفاع ایستاده گرفته شده اند. ارتفاع باعث بهتر دیده شدن اماکن می گردد .

3. نزدیک شوید

اگرچه این مساله درست است اما باید بدون اینکه خودتان را در معرض خطر قرار دهید انجامش دهید: همانطور که خطر فیزیکی وجود دارد مثل یک دنیاگرد باهوش نزدیک شوید. بله، دوربین دیجیتال شیک شما دارای قابلیت زوم عالی است، اما این موضوع باعث برنده شدن شما نمی گردد که یک عکس خوب بگیرید . در فاصله نزدیک بدون زوم دوربین ، جزئیات و رنگ بهتر دیده خواهد شد ، در دو تصویر زیر این موضوع کاملا مشهود است

4. گرفتن چهره

هیچکس نمیخواهد چشم انداز ای را که پشت سر دارد ببیند. گرفتن چهره یک قاعده است که یک ویرایشگر عکس قدیمی به من یاد داده است. یک چهره، همراه با مکان ، هر دو داستان را می گوید و انسان را به یک تصویر اضافه می نماید. اگر عکسبرداری در یک بازار عجیب و غریب است، عکس از تجار می تواند باشد اما قرار نیست مسافران را هم در نظر بگیرید.

5. پیش زمینه و پس زمینه را در نظر بگیرید

جزئیات نحوه ساخت تصویر شما بسیار زیاد است. چه چیزی در پیش زمینه است؟ در پس زمینه چیست؟ از تکنیک های تمرکز انتخابی بهره ببرید. یک موضوع در پیش زمینه با پس زمینه تار، و یا برعکس. این دو تکنیک باعث میگردد یک داستان (موضوع) متفاوت بیان گردد . در دو تصویر زیر به وضوح این موضوع دیده می گردد. بسیاری از مردم ناراحت می شوند که دوربین خود را از حالت اتوماتیک خارج نمایند. .اما در خصوص دوربین های دیجیتال، نرم افزارهایی هستند که امکانات بی انتها و بیشترا رایگانی ارائه می دهند. از انها بهره ببرید و به طور آزمایشی آنها را ارزیابی کنید ،این آزمایشها را بارها امتحان کنید ، این بهتر است قبل از اینکه شما در سفرهای خود این کار را تنظیم کنید. دانستن تجهیزات و قابلیت های آنها، عکسهای سفر شما را نیز بهبود خواهد بخشید. عکاسی حرفه ای فقط با دوربین ها یا دستگاه های گران قیمت نیست - همین دوربین های معمولی این راهی برای تماشا دنیا است و دیدگاه شما را به دیگران انتقال می دهد. پیش از نگاه کردن به چشم انداز ای این پنج هدایت را در نظر بگیرید و عکس های سفر خود را بهبود بخشید .

منبع: همگردی

به "نکات کاربردی عکاسی در سفر ، از این موارد در سفر خود بهره ببرید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نکات کاربردی عکاسی در سفر ، از این موارد در سفر خود بهره ببرید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید