مذاکرات آمریکا و کره جنوبی بازهم باخت

به گزارش وبلاگ فرافایلی، پس از دو روز مذاکره میان مقامات سئول و واشنگتن، توافقی برای افزایش سهم کره جنوبی از تأمین هزینه های حضور نظامیان آمریکا در خاک این کشور حاصل نشد.

مذاکرات آمریکا و کره جنوبی بازهم باخت

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ فرافایلی، مذاکرات دو روزه کره جنوبی و آمریکا برای رسیدن به توافقی بر سر سهم سئول در تأمین مالی 28 هزار نیروی آمریکایی مستقر در این کشور، روز چهارشنبه باز هم بدون نتیجه به اتمام رسید.

به نوشته خبرگزاری رویترز، قانون گذاران کره جنوبی می گویند واشنگتن به دنبال دریافت سالانه 5 میلیارد دلار بیشتر برای تأمین هزینه نیروهایش بوده که از پنج برابر مبلغ مورد توافق سئول است.

کارشناسان کره ای و آمریکایی هشدار داده اند اگر توافقی بین دو کشور حاصل نشود، ممکن است ادامه حضور آمریکا در کره جنوبی با شبهاتی روبرو شود.

عدم حصول توافق میان جئونگ اون بو سرپرست مذاکره کنندگان کره جنوبی و جیمز دی هارت همتای آمریکایی او، می تواند منتج به تکرار اتفاقات سال گذشته شود. سال گذشته نیز دو کشور در رسیدن به توافق تا انتها سال ناکام مانده و در سال جدید به توافقی دست یافتند.

دور بعدی گفت وگوها بین واشنگتن و سئول، از ماه آینده و در سال جدید میلادی از سر گرفته خواهد شد اما تاریخ دقیق آن مشخص نشده است.

28 آبان نیز رسانه های کره جنوبی از شکست مذاکرات این کشور با آمریکا در مورد نحوه تقسیم هزینه های استقرار نظامی آمریکا در شبه جزیره کره خبر دادند. در جریان این گفت وگوها که در سئول در جریان بود، مذاکره کنندگان آمریکایی طرف کره ای را به عدم ارائه پیشنهادات منصفانه و عادلانه متهم کرده و مذاکرات را نیمه کاره گذاشته و از اتاق خارج شده اند (جزئیات بیشتر).

دو روز بعد یک منبع دیپلماتیک در واشنگتن که در جریان مذاکرات دو کشور آمریکا و کره جنوبی قرار داشت، به روزنامه چوسان ایلبو گفت: فهمیدم که آمریکا در حال آماده شدن برای خارج کردن یک تیپ از نظامیان در صورتی است که مذاکرات با کره جنوبی آنطور که رئیس جمهور ترامپ می خواهد، پیش نرود.

وزارت امور خارجه کره جنوبی بر وجود نیاز به توافقی عادلانه، معقول و قابل قبول از سوی هر دو طرف تأکید کرده و گفت: دو طرف پس از مذاکرات متعدد، فارغ از تفاوت های موجود، درک خود از یک دیگر را گسترش داده و تصمیم گرفته اند به رایزنی های تنگاتنگ ادامه دهند.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا با پیش دریافت سیاست اول آمریکا، از متحدان واشنگتن در اروپا و شرق آسیا خواسته مبالغ بیشتری را برای دفاع از خود بپردازند.

ترامپ بارها گفته است کره جنوبی کشور پولداری است و باید سهم خود را در تأمین هزینه نیروهای نظامی آمریکایی حاضر در این کشور افزایش دهد.

م

منبع: خبرگزاری فارس

به "مذاکرات آمریکا و کره جنوبی بازهم باخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مذاکرات آمریکا و کره جنوبی بازهم باخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید