فضانوردان Crew، 6 به زمین باز می گردند!

به گزارش وبلاگ فرافایلی، دیجیاتو نوشت: چهار فضانورد Crew-6 که تعداد فضانوردان ایستگاه فضایی را به 11 عضو افزایش داده بودند پس از چهار ماه روز شنبه آن را ترک می نمایند.

فضانوردان Crew، 6 به زمین باز می گردند!

انتظار می رود چهار فضانورد Crew-6 متعلق به اسپیس ایکس، پس از چهار ماه زندگی و کار در آزمایشگاه مداری روز شنبه ایستگاه فضایی بین المللی را ترک نمایند.

فضانوردان این مأموریت استفان بوون، وارن هوبرگ، سلطان النیادی و آندری فدیایف بودند که با کپسول دراگون به خانه خواهند رفت.

بوون در این ماموریت چهارمین پرواز فضایی خود را انجام داد. او در پروازهای شاتل فضایی طی مأموریت های اس تی اس-126 در سال 2008، اس تی اس-132 در سال 2010 و اس تی اس-133 در سال 2011 حضور داشت.

وارن هوبگ و النیادی، فضانورد اماراتی، اولین پرواز فضایی خود را انجام دادند.

سرنشینان Crew-6 اسپیس ایکس. نشسته از چپ: آندری فدیایف، وارن هوبرگ، استفان بوون و سلطان النیادی.

این چهار فضانورد پس از ورود به ایستگاه فضایی بین المللی تعداد فضانوردان آن را به 11 عضو افزایش دادند. این افراد در بخش تأسیسات ایستگاه فضایی اقامت می نمایند، که ناسا ادعا می نماید مقدار یک خانه شش خوابه است.

اگرچه ایستگاه فضایی بین المللی در گذشته 13 نفر را میزبانی نموده بود، تعداد سرنشین معمول برای آن حدود 6 یا 7 نفر است.

اعضای Crew-6 درحال حاضر مشغول فعالیت های پایانی هستند. این فعالیت ها شامل تکمیل تعدادی از آزمایش های علمی و انتقال محموله های برگشتی به دراگون درحال خروج است. دراگون از زمان ورود فضانوردان به ایستگاه در ماه مارس، در آنجا لنگر انداخته است.

شش ماه اقامت النیادی در ایستگاه فضایی بین المللی طولانی ترین سفر فضایی یک عرب تا به امروز بود. او بعلاوه اولین عربی بود که پیاده روی فضایی انجام داد. این فضانورد اماراتی به طور مرتب در ایکس، که شش ماه پیش توییتر نامیده می شد، فالوورهایش را از زندگی اش در مدار به روز نگه می داشت.

227227

منبع: خبرآنلاین

به "فضانوردان Crew، 6 به زمین باز می گردند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فضانوردان Crew، 6 به زمین باز می گردند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید