عینک های واقعیت مجازی با نمایشگرهای درخشان تر از راه می رسند

به گزارش وبلاگ فرافایلی به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، استارت آپ میکلدی میکرودیسپلیز که از مرکز تحقیقاتی ایمک در بلژیک انشعاب یافته است با جذب سرمایه بذری 4.5 میلیون یورویی به دنبال توسعه عینک های AR است.

عینک های واقعیت مجازی با نمایشگرهای درخشان تر از راه می رسند

این شرکت نوپا که در شهر لوون بلژیک واقع شده است به دنبال توسعه کوچک ترین و درخشان ترین نمایشگر دنیا است. برای دستیابی به این هدف، شرکت میکلدی میکرودیسپلیز میخواهد از نوآوری اصلی خود یعنی فناوری ترکیب میکرو LED با ویفر 30 میلی متری استفاده کند. در توسعه این فناوری از همکاری مرکز ایمک نیز استفاده شده و در نهایت قرار است این همکاری به فراوری عینک های AR برای استفاده شخصی و روزمره ختم گردد.

این سری از سرمایه گذاری، توسط Imec.Xpand راهنمایی می گردد، مرکزی که به عنوان بازوی سرمایه گذاری مستقل ایمک فعالیت می نماید و در حوزه های سخت افزار و فناوری نانو تخصص دارد. بخشی از حمایت اقتصادی نیز توسط فیدیمک انجام می گردد که تمرکز آن روی سرمایه گذاری بذری روی استارت آپ ها است.

سورن استودل، بنیان گذار و مدیرعامل CTO Micledi می گوید: عینک های AR ممکن است در آینده جایگزین گوشی های هوشمند امروزی باشد و در نتیجه فناوری نمایشگر عامل مهمی برای این جایگزینی خواهد بود. فناوری نمایشگر امروزی نمی تواند مشخصات موردنیاز برای نسل بعدی عینک AR را برآورده سازد. در میکلدی ما با این چالش روبه رو هستیم و نمایشگرهایی را فراوری کردیم که صد برابر درخشان تر از گزینه های تجاری رایج هستند.

ایمک یکی از مراکز تحقیقاتی مهم در بلژیک بوده که در حوزه فناوری نانو و نانوالکترونیک پیشرو است. استارت آپ های متعددی از این مرکز تحقیقات منشعب شده اند تا فناوری های ابداع شده در ایمک را تجاری سازی نموده و در قالب محصول به بازار عرضه نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "عینک های واقعیت مجازی با نمایشگرهای درخشان تر از راه می رسند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عینک های واقعیت مجازی با نمایشگرهای درخشان تر از راه می رسند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید