عکس ، این عکاس حرفه ای ماشین زمان را خلق کرد!

به گزارش وبلاگ فرافایلی، گجت نیوز نوشت: این عکاس حرفه ای، به گذشته سفر کرده تا با ورژن کودکی خود، دیدار کند. البته او ماشین زمان ندارد؛ ولی ذوق و مهارت بالایی در فتوشاپ دارد!

عکس ، این عکاس حرفه ای ماشین زمان را خلق کرد!

سفر در زمان و معاشرت با نسخه جوان تر خود، فقط در فیلم هایی مانند The Adam Project اتفاق می افتد؛ اما یک عکاس و نوازنده اهل مونترال، رویای استفاده از ماشین زمان را تا حد امکان به واقعیت نزدیک کرده است. البته هدف کانر نیکرسن برخلاف داستان آن فیلم، نجات دنیا نبود و فقط می خواست یک پروژه هنری جالب انجام داده باشد.

ایده سفر به گذشته با فتوشاپ، پنج سال قبل به فکر او آمد؛ وقتی که عکس های قدیمی خود را نگاه می کرد. پس مجموعه ای از تصاویر با عنوان گذشته و حال خلق کرد که در آن، تصاویر قدیمی مونترال با تصاویر تازه شهر، ترکیب شده بودند. کانر با خود فکر کرد که انجام پروژه مشابهی با عکس های کودکی اش، می تواند چالش فتوشاپی جالبی باشد؛ چون واقعی به نظر رسیدن تصاویر، نیازمند مهارت زیادی است. پس دست به کار شد و شش ماه روی مجموعه تصاویر کودکی خود کار کرد.

او در ابتدا قصد داشت این عکس ها را فقط به خانواده و دوستان خود نشان دهد؛ ولی در سال 2017 تصمیم گرفت آن ها را در شبکه اجتماعی Reddit هم منتشر کند. اتفاقا، پست او وایرال شد و رسانه های آمریکایی، کانادایی و انگلیسی هم این خبر را کار کردند.

بسیاری از کاربران Reddit نیز با استقبال از این تصاویر، کانر را خالق ماشین زمان نامیدند و برخی هم پیشنهاد دادند که برای پروژه بعدی، خود را در تصاویر والدینش فتوشاپ کند. مخاطبان اصلی او، یعنی اعضای خانواده نیز از دیدن این تصاویر، ذوق زده شدند.

مانند هر چیز وایرال دیگر، پروژه نیکرسن هم با گذر زمان، به تاریخ پیوست. اما این عکاس اخیرا آن تصاویر را بازنشر کرد:پنج سال قبل، من از فتوشاپ به عنوان ماشین زمان استفاده کردم و به دوران کودکی خود برگشتم. این شما و این من، از سال 1997 تا 2005!

این پست، باز هم در کانون توجه قرار گرفت و تقریبا به اندازه دفعه قبل، بازخورد داشت. برخی ها این تصاویر را جالب و خنده دار توصیف کردند؛ برخی دیگر اما با دیدن آن ها، بغض کردند و به فکر خانواده یا دوران کودکی خود افتادند.

کانر نیکرسن دراین باره گفت: در دورانی که خیلی چیزها ما را از هم جدا کرده ، بازخورد این تصاویر یادآور خوبی است که همه ما، فقط بچه هایی بزرگ شده با احساسات مشترک هستیم و سعی داریم بفهمیم چطور در این دنیا زندگی کنیم.

این عکاس می گوید هرگز تصور نمی کرد که عکس های دوران کودکی اش، چنین تاثیر عمیقی بر مردم بگذارند. همین هم نشان می دهد هنر تا چه حد می تواند تاثیرگذار باشد و او احساس خوشبختی می کند که چنین کاری کرده است.

با توجه به اینکه بسیاری از کاربران، کانر را مسافر زمان خطاب کردند؛ Gizmodo از او پرسید اگر واقعا به گذشته سفر می کرد، به نسخه بچگی خود چه می گفت؟ سخت بتوان به این سوال، فقط یک جواب داد؛ اما احتمالا به کانر کوچک می گفتم که همیشه به حرف دلت گوش کن!

خلق ماشین زمان با فتوشاپ

کانر بزرگ و کوچک در حال چیدن سیب در باغ میوه

همنشینی کانر بزرگ و کوچک در کنار دریاچه

کانر بزرگ و کوچک در پیکنیک

سفر دو نفره کانر بزرگ و کوچک با قطار

کانر بزرگ و کوچک در قامت مردان سیاه پوش

کانر بزرگ و کوچک در اتاق موسیقی عمو

کانر بزرگ و کوچک در کریسمس سال 1998

جشن تولد 19 سالگی کانر در حضور کانر کوچک و برادرش

کانر بزرگ و کوچک در جشن تولد مادربزرگ

کانر بزرگ و کوچک در حال درست کردن کیک

227227

منبع: خبرآنلاین

به "عکس ، این عکاس حرفه ای ماشین زمان را خلق کرد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عکس ، این عکاس حرفه ای ماشین زمان را خلق کرد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید