ضرر 1 تریلیون دلاری 6 غول برتر تکنولوژی ظرف 3 روز

به گزارش وبلاگ فرافایلی، شش غول برتر تکنولوژی جهان در حالی ظرف تنها 3 روز، بیش از 1 تریلیون دلار از ارزش خود را از دست دادند که در هفته های اخیر، با رشد بی رویه قیمت سهام خود روبرو شده بودند.

ضرر 1 تریلیون دلاری 6 غول برتر تکنولوژی ظرف 3 روز

به گزارش وبلاگ فرافایلی به نقل از مهر، شش غول برتر تکنولوژی جهان در حالی ظرف تنها 3 روز بیش از 1 تریلیون دلار از ارزش خود را از دست دادند که در هفته های اخیر با رشد بی رویه قیمت سهام خود روبرو شده بودند.

اپل که ارزش آن در 19 آگوست به 2 تریلیون دلار رسیده بود، در 3 روز اخیر 325 میلیارد دلار از ارزش خود را از دست داد.

ارزش سهام مایکروسافت 219 میلیارد دلار پایین آمد و آمازون 191 میلیارد دلار از دست داد، ضمن اینکه آلفابت (گوگل) 135 میلیارد دلار ضرر کرد.

در عین حال، تسلا 109 میلیارد دلار ضرر کرد و در نهایت فیسبوک 89 میلیارد دلار از دست داد.

جرد ویستفلد از شرکت جفریز می گوید: اگر شما به افت ارزش اپل در 3 روز اخیر که 325 میلیارد دلار است، نگاه کنید متوجه خواهید شد که این ضرر به اندازه 1.5 برابر کل ارزش شرکت سیلزفورس و به اندازه کل درآمد پیش بینی شده اپل در سال آینده است؛ اما با وجود این ضرر سنگین، باید نگاهی به رشد بی رویه ارزش این شرکت ها از ابتدای سال تا کنون داشته باشیم.

در ابتدای سال 2020 میلادی ارزش 6 شرکت برتر تکنولوژی آمریکا روی هم 5 تریلیون دلار بود؛ در حالی که تا چهارشنبه گذشته، ارزش این شرکت ها به 8.2 تریلیون دلار رسیده بود؛ ضمن اینکه با بسته شدن بازارها در معاملات دیشب ارزش این شرکت ها به 7.1 تریلیون دلار بازگشت.

با این که ضرر سه روز اخیر برای شرکت های تکنولوژی سهمگین بوده، اما این شرکت ها همچنان 2.1 تریلیون دلار از ابتدای سال تا کنون سود کرده اند.

منبع: جام جم آنلاین

به "ضرر 1 تریلیون دلاری 6 غول برتر تکنولوژی ظرف 3 روز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضرر 1 تریلیون دلاری 6 غول برتر تکنولوژی ظرف 3 روز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید