خواب کافی؛ درمان درد چاقی و قند خون

به گزارش وبلاگ فرافایلی، نتایج یک آنالیز جدید نشان می دهد که خواب نامنظم موجب افزایش احتمال ابتلا به بعضی بیماری های خطرناک مانند قند خون بالا و نیز مشکلاتی مانند چاقی می گردد.

خواب کافی؛ درمان درد چاقی و قند خون

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی وبلاگ فرافایلی به نقل از تک تایمز، نتایج یک آنالیز جدید نشان می دهد که خواب نامنظم موجب افزایش احتمال ابتلا به بعضی بیماری های خطرناک مانند قند خون بالا و نیز مسائلی مانند چاقی می گردد.

هر یک ساعت کاهش نظم در خواب یا کاسته شدن از مدت زمان اختصاص یافته به خواب احتمال ابتلا به مسائل فوق الذکر را تا 27 درصد افزایش می دهد.

محققان موسسه ملی قلب، ریه و خون مریلند آمریکا که در این مورد تحقیق نموده اند می گویند افزایش بی نظمی در خواب و کاهش ساعات خواب باعث افزایش کلسترول خون، بیشتر شدن فشار خون و بعضی بی نظمی های متابولیک دیگر در بدن هم می گردد.

کشف رابطه میان کمبود خواب با مسائلی همچون چاقی، دیابت و غیره پدیده تازه ای نیست، اما این اولین بار است که یک مطالعه نظام مند بر روی تاثیر بی نظمی در خواب، زمان بندی خواب و مدت زمان خواب بر روی افزایش احتمال ابتلا به بیماری های مختلف انجام می گردد.

یافته های این مطالعه حاصل آنالیز شرایط جسمانی و سلامت بیش از 2000 زن و مرد بین 45 تا 84 ساله در یک بازه زمانی شش ساله است. تحقیق مذکور ثابت نموده که اثرات منفی خواب نامنظم و اندک به طور متوسط بعد از گذشت 6 سال و 3 ماه آشکار می گردد.

منبع: خبرگزاری فارس

به "خواب کافی؛ درمان درد چاقی و قند خون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خواب کافی؛ درمان درد چاقی و قند خون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید