خبر خوش وزیر نفت ؛ فاز 11 پارس جنوبی آماده بهره برداری شد ، ادغام کارت های سوخت با کارت های بانکی نهایی شد؟

به گزارش وبلاگ فرافایلی، وزیر نفت از بهره برداری فاز 11 پارس جنوبی که صفر تا صد آن در دولت سیزدهم به خاتمه رسیده است، ظرف هفته های آینده با حضور رئیس جمهور اطلاع داد.

خبر خوش وزیر نفت ؛ فاز 11 پارس جنوبی آماده بهره برداری شد ، ادغام کارت های سوخت با کارت های بانکی نهایی شد؟

به گزارش وبلاگ فرافایلی، جواد اوجی در حاشیه جلسه امروز هیات دولت بیان نمود: یک خبر خیلی خوب در رابطه با آغاز عملیات بهره برداری از فاز 11 پارس جنوبی دارم. ان شاءالله در هفته های آینده با حضور رئیس جمهور آماده بهره برداری از فاز 11 پارس جنوبی هستیم. این فاز آخرین فاز دریایی پارس جنوبی است و صفر تا صد این فاز نیز در دولت سیزدهم انجام شده است. نسبت به برنامه سه سال زودتر به بهره برداری رسیده است. ان شاءالله بین 12 تا 15 میلیون مترمکعب در روز از هفته های آینده بهره برداری خواهیم داشت.

وی اظهار کرد: در مورد میدان گازی آرش بنده هفته گذشته صحبت کردم. ما میادین مشترکی در خلیج فارس با کشورهای همسایه داریم. در همه زمینه ها نیز تفاهم بهره برداری داریم. در رابطه با میدان آرش نیز به کشور همسایه کویت اعلام کردیم که آماده هستیم مانند سایر میادین مشترک کار را آغاز کنیم، حتی به صورت یکپارچه و مشترک نیز حاضر هستیم کار را پیش ببریم. این را حق خود می دانیم. اگر کشور همسایه نیز دوست ندارد در این زمینه همکاری کند ما تکلیف خود را می دانیم و ذره ای نیز از حق خود کوتاه نخواهیم آمد.

وزیر نفت در ادامه در پاسخ به آخرین اقدامات انجام شده برای ادغام کارت های سوخت با کارت های بانکی، بیان نمود: کارت سوخت بانکی را به صورت پایلوت در یکی از جایگاه ها انجام دادیم اما احتیاج به یک زیرساخت گسترده ای در کشور دارد. فقط مجموعه وزارت نفت در این حوزه مسئولیت ندارد، بلکه شبکه بانکی و وزارت اقتصاد نیز باید پای کار بیایند. این امر در قیمت بنزین هیچ تاثیری ندارد. بلکه کار را برای هموطنان ما تسهیل می نماید. این کار را به صورت پایلوت آغاز کردیم، منتظر هستیم سایر دستگاه ها نیز پای کار بیایند تا زیرساخت آن در سراسر کشور فراهم گردد.

وی در ادامه در پاسخ به پرسشی مبنی بر اقدامات انجام شده برای جمع شدن گازهای مشعل به منظور جلوگیری از هدر رفت ثروت ملی، بیان نمود: خوشبختانه در دولت سیزدهم اقدامات خوبی را برای جمع آوری گازهای مشعل آغاز کردیم. این گازها شامل گاز همراه فراوری نفت و هم گاز پالایشگاه های گازی می گردد. ما هیچ گونه پروژه گازهای مشعل بی تکلیف نداریم. در همه موارد برنامه ریزی کردیم. قرارداد نوشتیم. در این مدت نیز دو بهره برداری پروژه در این حوزه داشتیم که یکی از آنها با حضور رئیس جمهور بود. بابرنامه ریزی که وزارت نفت انجام داده، بنا داریم تا انتها این دولت گازهای مشعل در میادین را جمع آوری کنیم.

منبع: همشهری آنلاین

به "خبر خوش وزیر نفت ؛ فاز 11 پارس جنوبی آماده بهره برداری شد ، ادغام کارت های سوخت با کارت های بانکی نهایی شد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبر خوش وزیر نفت ؛ فاز 11 پارس جنوبی آماده بهره برداری شد ، ادغام کارت های سوخت با کارت های بانکی نهایی شد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید