حقایق تاریخی که انتظارشان را نداشتید

به گزارش وبلاگ فرافایلی، خبرنگاران: مورخان همواره چیز های جالب و تازه ای درباره گذشته ها کشف می نمایند. بعضی از معروف ترین شخصیت های تاریخی ماجرا های جالبی داشته اند که شنیدنشان خالی از لطف نیست. مثلا افراد زیادی نام مارتین لوتر کینگ جونیور را شنیده اند، اما نمی دانند که نام او هنگام تولد مایکل بوده است. ما عاشق تاریخ هستیم، بنابراین در این مطلب حقایق تاریخی را با شما به اشتراک می گذاریم که شما را شگفت زده می نمایند.

حقایق تاریخی که انتظارشان را نداشتید

مقامات اطلاعاتی آمریکا همه تغییرچهره های احتمالی هیتلر را در نظر گرفتند

در جنگ جهانی دوم، مقامات آمریکایی می ترسیدند که آدولف هیتلر از آلمان فرار کند. دفتر خدمات استراتژیک، یک هنرمند نیویورکی به نام ادی سنز را استخدام کرد تا پرتره های هیتلر با تغییر چهره های مختلف را فراوری کند. اگرچه ثابت شد این پرتره ها بی فایده هستند، اما در نهایت توسط مجله آلمانی Der Spiegel در دهه 1990 منتشر شده و در دسترس عموم نهاده شدند. آرشیو ملی ایالات متحده در واشنگتن دی سی هم بعد ها نسخه های باکیفیت این پرتره ها را منتشر کرد.

المپیک به رشته های هنری هم جایزه می داد

از سال 1912 تا 1948 در المپیک مسابقاتی هم در زمینه هنر های زیبا برگزار می کردند: ادبیات، معماری، مجسمه سازی، نقاشی و موسیقی. البته همه چیز با تِم المپیک بود، مثل طراحی بالا از بازی راگبی. این ایده نشان از احترامی بود که یونانیان باستان برای هنر قائل بودند.

ناپلئون بناپارت مورد حمله خرگوش ها نهاده شد

ناپلئون دشمنان زیادی در زندگی خود داشته است، اما می دانستید که این دشمنان شامل خرگوش ها هم گردد؟ مشاور ناپلئون برای اینکه همه چیز براساس مثل او پیش برود، تصمیم گرفت 3000 خرگوش را وارد شکارگاه کند تا ناپلئون و شکارچیانش به راحتی بتواند شکار نمایند. اما اتفاق عجیبی افتاد. به محض فرمان شکلیک، خرگوش ها به سمت ناپلئون و شکارچیان حمله کردند.

درمورد زیبایی کلئوپاترا اغراق می گردد

اغلب از کلئوپاترا به عنوان یکی از زیباترین افراد تاریخ یاد می گردد، اما بعضی مورخان معتقدند که این تعاریف از تبلیغات رومی نشات می گیرد که او را به عنوان یک زن اغواگر یا حتی جادوگر به تصویر می کشد. تصویر کلئوپاترا روی سکه ها نشان می دهد که او بینی عقابی داشته و نویسندگان باستانی ادعا می نمایند زیبایی او خاص نبوده و صدا و هوش او باعث جذابیتش بوده است.

رئیس جمهور، جرالد فورد در جوانی مدل بوده است

حتی بزرگترین مردان و زنان تاریخ هم از یک نقطه شروع نموده اند و بعضی آن ها رزومه واقعا جالبی داشته اند. مثل مدلی که رئیس جمهور آمریکا شد. جرالد فورد در دهه سوم زندگی خود به عنوان مدل فعالیت می کره و حتی در لیگ فوتبال ملی هم بازی نموده است.

ژنرال مکزیکی سانتا آنا برای پایش مراسم خاکسپاری برگزار کرد

فرمانروای نظامی و سیاسی مکزیک پایش را در جنگ با نیرو های فرانسوی از دست داد. بعد از اینکه او در سال 1842 به ریاست جمهوری رسید، مراسم خاکسپاری باشکوهی برای پایش برگزار کرد. پای قطع شده را با کالسکه حمل کردند و با توپ و شعر از آن تجلیل کردند.

رئیس جمهور لینکلن قهرمان کشتی بود

آبراهام لینکلن مرد بزرگی بود، او 193 سانتیمتر قد داشت، بنابراین طبیعی است که در مبارزه خوب عمل کند. او در حدود 300 مسابقه کشتی شرکت کرد و فقط یک باخت داشت که در نهایت قهرمان کشتی آمریکا شد.

چنگیزخان یکی از اولین سیستم های پستی بین المللی را اختراع کرد

یکی از اولین اقدامات چنگیزخان بعد از به قدرت رسیدن، ایجاد خدمات پیک اسبی به نام یام بود؛ که در آن سوارکاران می توانستند مسافت 320 کیلومتر در روز را طی نمایند. این سیستم بعد ها توسط مقامات و بازرگانان خارجی و همچنین شخصیت هایی مثل مارکو پولو و جان پلانو کارپینی استفاده شد.

آلبرت انیشتین پیشنهاد ریاست جمهوری را رد کرد

اگرچه انیشتین شهروند رژیم اشغالگر قدس نبود، اما در سال 1952 به او پیشنهاد ریاست جمهوری داده شد. اما انیشتین این پیشنهاد را رد کرد، چون احساس می کرد تجربه کافی برای این شغل را ندارد.

حداقل سه پاپ در اوایل 20سالگی انتخاب شدند

قبلا مردان جوان به عنوا رئیس کلیسای کاتولیک انتخاب می شدند. پاپ بندیکت چهارم و پاپ جان ششم، هر دو حدود 20 سالگی پاپ شدند، پاپ گرگوری پنجم حدود 24 سالگی انتخاب شد. البته باتوجه به نبودن تاریخ تولد بسیاری از پاپ ها، غیرممکن است که حدس بزنیم جوان ترین پاپ در چند سالگی انتخاب شده است.

هالیوود اصلی نیوجرسی بود

وقتی مردم به فیلم های آمریکایی فکر می نمایند، به هالیوود، کالیفرنیا فکر می نمایند. اما صنعت فیلم سازی آمریکایی در نیوجرسی شروع شد. کینتوسکوپ (دستگاه اولیه نمایش تصویر متحرک) در این ایالت اختراع شد. بسیاری از فیلم های صامت در این ایالت فیلمبرداری شدند. با این حال، در جنگ جهانی اول، کالیفرنیا جای نیوجرسی را به عنوان پایگاه فیلم آمریکایی گرفت.

هیتلر و موسولینی هر دو نامزد جایزه صلح نوبل بودند

اگر فکر می کنید که باید در زندگی خود یک عنوان کسب کنید، یادتان باشد هرکسی که در زندگی افتخار کسب کند، در سمت راست تاریخ قرار نمی گیرد. یکی از اعضای مجلس سوئد در سال 1939 آدولف هیتلر را نامزد جایزه صلح نوبل کرد. همچنین بنیتو موسولینی هم توسط اساتید آلمان و فرانسه در سال 1935 نامزد جایزه صلح نوبل شد. اگرچه دلایل آن معین نیست.

جورج واشنگتن می توانست با انگشتانش گردو بشکند

اولین رئیس جمهور ایالت متحده آنقدر قوی بود که می توانست با انگشت شست و اشاره اش گردو بشکند.

قبل از قانونی شدن حق رای زنان، یک زن آمریکایی عضو کنگره شد

ژانت رنکین اولین عضو زن کنگره آمریکا بود. این اتفاق جالبی بود، چون 4 سال قبل از این بود که حق رای زنان در آمریکا قانونی گردد.

حداقل 6 بانوی اول از نوادگان پوکاهانتس بودند

یکی از مشهور ترین بومیان آمریکا در تاریخ، پوکاهانتس بوده که میراث بزرگی در سیاست آمریکا به جا گذاشت. حداقل 6 بانوی اول آمریکااز نسل او بودند: ادیت ویلسون، ادیت روزولت، نانسی ریگان، بس تورمن، فرانسیس کلیولند و جین پیرس.

فرعون های مصر باستان خدمتکاران خود را به عسل آغشته می کردند

در طول تاریخ ، مردم به روش های زیادی برای دفع حشرات فکر می کردند. فرعون های مصری خدمتکاران برهنه خود را به عسل آغشته می کردند به این امید اینکه مگس ها به جای خودشان جذب خدمتکاران شوند.

کریستوفر کلمب ادعا کرد که پری دریایی دیده است

در سال 1493، کریستوفر کلمب در نوشته هایش ادعا کرد که در سفرهای دریایی خود پری دریایی دیده است. همچنین اعتراف کرد که آن ها به آن زیبایی که مردم می گویند نیستند و چهره مردانه دارند. تا به امروز، مورخان معتقدند که او گاو دریایی دیده است.

چارلی چاپلین در مسابقه بدل خودش باخت!

چارلی چاپلین به صورت ناشناس در مسابقه بیشترین شباهت با خودش شرکت کرد و با اینکه خودش چارلی چاپلین واقعی بود، مقام بیستم را به دست آورد.

منبع: brightside

منبع: برترین ها

به "حقایق تاریخی که انتظارشان را نداشتید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حقایق تاریخی که انتظارشان را نداشتید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید