حسین روحانی: نقدها بدون منطق باعث افت بازیکنان از لحاظ روحی و روانی می گردد، کسب سهمیه برای مهدی زاده غیرممکن نیست

مربی تیم ملی کاراته گفت: نقدها خوب است اما اگر پشت سر هم و بدون منطق باشد باعث افت بازیکنان از لحاظ روحی و روانی خواهد شد.

حسین روحانی: نقدها بدون منطق باعث افت بازیکنان از لحاظ روحی و روانی می گردد، کسب سهمیه برای مهدی زاده غیرممکن نیست

حسین روحانی در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران، در مورد عملکرد تیم ملی کاراته در اولین مرحله لیگ دنیای 2019 گفت: پاریس همواره برگزار نماینده مسابقات لیگ دنیای خیلی خوبی بوده و مسابقات آن نیز در سطح بالا برگزار شده است. نکته قابل تامل مسابقات این دوره شکست چند نفر از قهرمانان مسابقات دنیای اسپانیا در دور نخست بود که نشان داد که همه بازیکنان با انگیزه زیادی در مسابقات حضور داشتند.

وی در مورد عملکرد ملی پوشان کاراته در این مسابقات گفت: به نظر من شرایط بچه های ما نیز خوب بود، البته در حد ایده آل نبود. تیم ما در بخش مردان در مسابقات پاریس پیروز شد با کسب یک مدال طلا، 2 مدال نقره و 2 مدال برنز در مجموع در صندلی نخست قرار بگیرد و در مجموع نیز به عنوان سومی دست پیدا کنیم. این در حالی بود که دو بازیکنان ما به دلایل آسیب دیدگی نتوانستند در دیدارهای فینال به میدان بروند و در غیر این صورت قطعا شرایط ما می توانست بهتر نیز باشد.

مربی تیم ملی کاراته توضیح داد: همانطور که گفتم سطح مسابقات این دوره واقعا بالا بود و تمام کشورها با تمام قوا شرکت نموده بودند. ژاپن به عنوان میزبان المپیک با تیمی کامل و با دیسیپلین در پاریس حاضر شده بود. کاراته وان پاریس اولین مرحله مسابقات در سال 2019 بود و همانطور که اتفاق ممکن است برای هر بازیکنی پیش بیاید، بچه های ما نیز از این شرایط مستثنی نبودند و در حالی که چند نفر از آنها می توانستند شرایط بهتری داشته باشند، اما متاسفانه دچار اتفاقات ورزش شدند و این موضوع نیز طبیعی است.

روحانی ادامه داد: به جای ایراد دریافت باید کوشش کنیم مسائل بچه ها در این مسابقات را رفع کنیم و با روحیه دادن آنها را برای مسابقات بعدی آماده کنیم. نقدها خوب است اما اگر پشت سر هم و بدون منطق باشد باعث افت بازیکنان از لحاظ روحی و روانی افت خواهد شد و در راستای مسابقات گزینشی المپیک نیز بحث روحی و روانی حرف اول را می زند.

وی اظهار داشت: خیلی از قهرمانان بزرگ مانند جانان هورنه آلمانی, بهمن عسگری در دور نخست شکست خوردند و آنجلو کرسچنزو و ایوان وسیچ نیز مقابل مجید حسن نیا و امیر قراری زاده مغلوب شدند و تنها در وزن 67- کیلوگرم داکاستا فرانسوی با توجه به میزبانی مدال طلا را کسب کرد. این اتفاقات نشان می داد همه در حال کوشش هستند و حتی بازیکنانی که مدال طلای دنیای دارند در حاشیه امنیت نیستند. از طرفی این شکست ها دلیل نمی گردد که تمامی ارزش های این بازیکنان زیر سوال برود، اما اگر روند آنها تکرار گردد حتما مسائلی وجود دارد.

قهرمان سابق کاراته دنیا ادامه داد: قطعا ما و بازیکنان نیز مسائل خود در این مسابقات را آنالیز خواهیم کرد. برای ما دریافت سهمیه خیلی مهم است و تمام کوشش خود را انجام خواهیم داد تا بچه ها شرایط ایده آلی داشته باشند. با تدابیر فدراسیون دنیای برای کسب سهمیه، زمان و فرصت برای بازیکنانی که نتیجه دریافتد همچنان وجود دارد تا خود را جمع و جور نمایند و در مراحل بعد نتایج خوبی را به دست بیاورند.

روحانی در مورد اینکه تغییر وزن امیر مهدی زاده در فاصله یک سال و نیم به شروع رقابت های المپیک ریسک نخواهد بود، گفت: در ابتدا باید دلایل این تصمیم مهدی زاده را آنالیز کنیم. در امسال 12 مرحله مسابقه سنگین را در پیش داریم که حدود 20 روز یک بار برگزار می گردد. این شرایط باعث می گردد تا توان بازیکن بعد از هر بار وزن کم کردن از شرایط مناسب خارج گردد. فشار وزن کم کردن روی امیر مهدی زاده زیاد بود و همین مسئله روی راندمان کار او تاثیرگذار بود.

وی گفت: با توجه به این شرایط مهدی زاده تصمیم گرفت یک وزن بالاتر برود و در وزن 67- کیلوگرم در مسابقات حضور داشته باشد. خود او صحبت هایی با دیوید بنیتلو انجام داده است تا در صورت مهیا شدن شرایط، امتیازات گذشته او در وزن 60- کیلوگرم در وزن جدید نیز محاسبه گردد. اگر این اتفاق نیفتد، امیر امکان حضور در مسابقات لیگ دنیای دبی را نخواهد داشت و باید کار خود را از مسابقات سالزبورگ اتریش شروع و مجددا امتیازات خود را جمع کند. قطعا در صورتی که او بخواهد امتیازات را از ابتدا جمع کند کار او سخت تر خواهد شد، اما کسب سهمیه المپیک برای مهدی زاده غیر ممکن نیست. تصمیم او قابل احترام است و ما باید کوشش کنیم در این راه جدید به مهدی زاده یاری کنیم.

مربی تیم ملی کاراته در مورد برگزاری سمینار در بلژیک بیان کرد: با هماهنگی و دعوت دو داور دنیای ایرانی که در کشور بلژیک شاگردان زیادی دارند به این کشور آمدم و سمینار یک هفته ای در این کشور خواهم داشت.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "حسین روحانی: نقدها بدون منطق باعث افت بازیکنان از لحاظ روحی و روانی می گردد، کسب سهمیه برای مهدی زاده غیرممکن نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حسین روحانی: نقدها بدون منطق باعث افت بازیکنان از لحاظ روحی و روانی می گردد، کسب سهمیه برای مهدی زاده غیرممکن نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید