حزب الله، بیانیه سفارت آمریکا را محکوم کرد و آن را اهانت به لبنان دانست

به گزارش وبلاگ فرافایلی، حزب الله لبنان بیانیه سفارت آمریکا در خصوص حادثه تعرض به کاروان وزیر امور مهاجرت لبنان را مداخله درامور این کشور خواند و آن را محکوم کرد.

حزب الله، بیانیه سفارت آمریکا را محکوم کرد و آن را اهانت به لبنان دانست

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ فرافایلی، حزب الله لبنان امروز پنجشنبه در بیانیه ای، به بیانیه دیروز سفارت ایالات متحده آمریکا در بیروت واکنش نشان دارد و آن را دخالت آشکار در امور داخلی لبنان و اهانت به دولت این کشور خواند.

به گزارش شبکه المیادین، حزب الله شامگاه پنجشنبه (17 مرداد) در این بیانیه ضمن محکوم کردن بیانیه سفارت آمریکا، خاطرنشان کرد که هدف از این گونه اقدامات، پیچیده کردن بحران کنونی لبنان است.

حزب الله تأکید کرد که بیانیه سفارت آمریکا اهانت شدید به دولت لبنان و نهادهای مربوط به قانون اساسی این کشور و دخالت آشکار و وقیحانه در مسئله ای است که دادگاه لبنان می تواند به خوبی مأموریت خود را در قبال آن انجام دهد.

سی ام ژوئیه (هشتم مرداد) افراد مسلحی به کاروان صالح الغریب، وزیر امور مهاجرت و پناهندگان لبنان در شهرستان عالیه واقع در جبل لبنان (غرب) آتش گشودند که این مسئله منجر به کشته شدن دو تن از همراهان وی شد.

سفارت آمریکا در بیروت دیروز چهارشنبه در واکنش به این رویداد بیانیه ای به وسیله حساب کاربری خود در توییتر منتشر کرد و از لبنانی ها خواست در برابر هرگونه کوشش برای بهره برداری سیاسی از این حادثه، اجتناب نموده و آن را محکوم نمایند؛ این بیانیه سفارت آمریکا به مذاق لبنانی ها خوش نیامد و آن را مصداق دخالت واشنگتن در امور بیروت خواندند.

ص

منبع: خبرگزاری فارس

به "حزب الله، بیانیه سفارت آمریکا را محکوم کرد و آن را اهانت به لبنان دانست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حزب الله، بیانیه سفارت آمریکا را محکوم کرد و آن را اهانت به لبنان دانست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید