حداقل و حداکثر سن برای انجام جراحی زیبایی بینی

به گزارش وبلاگ فرافایلی، دبیر اجرایی کنگره رینوپلاستی با اشاره به شایع ترین عوارض جراحی بینی، گفت: حداقل سن برای انجام این جراحی در زنان 16 سال و در مردان 18 سال است.

حداقل و حداکثر سن برای انجام جراحی زیبایی بینی

به گزارش ایسنا، دکتر کوروش قنبرزاده با بیان این مطلب گفت: جراحی بینی یکی از شایع ترین جراحی های زیبایی در ایران به شمار می رود و برگزاری کنگره رینوپلاستی علاوه بر تبادل تجارب و انتقال اطلاعات می تواند در افزایش آگاهی پزشکان بسیار موثر واقع گردد.

وی اضافه نمود: بعضی از کشورها در حوزه توریسم درمانی فعالیت های موثری انجام داده اند و خوشبختانه در حال حاضر از کشورهای دور و نزدیک برای انجام رینوپلاستی به ایران سفر می نمایند؛ البته کشورهایی همچون ترکیه کوشش دارند که خودشان را مطرح نموده و در رقابت با ایران پیشرو باشند که برگزاری کنگره های رینوپلاستی می تواند جهت مقدم شدن این حوزه در خاورمیانه و کشورهای دنیا بسیار حائز اهمیت باشد.

دبیر اجرایی کنگره رینوپلاستی ادامه داد: هر چند آمار دقیق در خصوص انجام جراحی های بینی در کشور وجود ندارد، ولی شایع ترین عمل زیبایی در ایران محسوب می گردد؛ در حالی که در کشورهای دیگر عمل های زیبایی همچون لیپوساکشن و پروتز سینه در صدر جراحی زیبایی است.

این فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی اعلام کرد: هر عمل جراحی می تواند با عوارض و خطراتی همراه باشد که در عمل رینوپلاستی یا جراحی بینی، ورم، کبودی و اسکار جای عمل می تواند از عوارض احتمالی باشد و در موارد کمتر خونریزی و مسائل تنفسی نیز ممکن است بروز یابد. ولی به طور کلی شایع ترین عارضه جراحی بینی عدم رضایت بیمار از نتیجه زیبایی است.

وی با اشاره به اینکه بیماران انتظار زیباتر شدن با عمل جراحی رینوپلاستی دارند، گفت: در بعضی مواقع صد درصد رضایت حاصل نمی گردد.

قنبرزاده در خصوص حداکثر و حداقل سن لازم برای جراحی بینی، اعلام کرد: کمترین سن برای این جراحی در زنان بیش از 16 سال و برای مردان بیش از 18 سال است. حداکثر سن نیز برای این عمل وجود ندارد و افراد سالمند نیز می توانند به شرط اینکه بیهوشی عمومی برای آنها خطری نداشته باشد، کاندیدای جراحی رینوپلاستی شوند.

دهمین کنگره جراحی زیبایی پیشرفته بینی توسط انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی از 29 مهر ماه تا اول آبان در بیمارستان امام خمینی (ره) برگزار می گردد.

منبع: همشهری آنلاین

به "حداقل و حداکثر سن برای انجام جراحی زیبایی بینی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حداقل و حداکثر سن برای انجام جراحی زیبایی بینی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید