توضیح احترام برومند درباره مراسم سالگرد داود رشیدی و یک آرزو

به گزارش وبلاگ فرافایلی، احترام برومند، همسر داود رشیدی گفت امسال مراسم اهدای نشان این هنرمند طبق روال سال های گذشته برگزار نمی شود ولی با انتشار یک ویدئو در خدمت هموطنان خود هستیم.

توضیح احترام برومند درباره مراسم سالگرد داود رشیدی و یک آرزو

به گزارش وبلاگ فرافایلی به نقل از ایسنا احترام برومند ادامه می دهد: شرایط امسال با سال های گذشته متفاوت است. ما هم برای برگزاری برنامه طبق روال سال های گذشته تردید بسیار داشتیم و در نهایت تصمیم گرفتیم به احترام مردم و با در نظر دریافت شرایط کرونایی، در چهارمین سالگرد درگذشت ایشان، از اجرای برنامه ای مانند سال های قبل، صرف نظر کنیم و به انتشار یک ویدیوی چند دقیقه ای در فضای مجازی بسنده می کنیم و به این شیوه در خدمت هموطنان و دوستداران ایشان هستیم.

برومند اضافه می کند: حقیقت این است که روزهای خاصی را می گذارنیم. شرایط کرونایی همه را غمگین کرده و از سوی دیگر در این مدت شاهد از دست رفتن تعدادی از هنرمندان خوب کشورمان بوده ایم. درگذشت هنرمندانی مانند بهمن مفید، ماه چهر خلیلی، خسرو سینایی که از دوستان نزدیک آقای رشیدی بودند و استاد محمدعلی کشاورز، کام مان را تلخ کرده است.

این هنرمند با آرزوی سلامتی برای محمدرضا شجریان ادامه می دهد: در چند روز اخیر، فکر همه ما پیش ایشان بود و نگران حال شان بودیم که خوشبختانه قدری بهبود پیدا کرده اند و امیدوارم خبرهای بهتری درباره سلامتی ایشان برسد.

بعد از درگذشت داود رشیدی در 5 شهریور ماه سال 1395 خانواده این هنرمند تصمیم دریافتد هر سال همزمان با سالگرد درگذشت او، مراسمی را برگزار کنند. آنان در سه سال گذشته در این مراسم، نشان داود رشیدی را به یک هنرمند تئاتر، یک هنرمند سینما و یکی از چهره های تاثیرگذار حوزه فرهنگ اهدا کرده اند.

داود رشیدی زاده 25 تیر 1312 در تهران ، بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون، کارگردان و مترجم تئاتر و دارای نشان درجه یک فرهنگ و هنر بود.

او با اجرای نمایش هایی مانند در انتظار گودو، ریچارد سوم، پیروزی در شیکاگو، منهای دو، آقای اشمیت کیه؟ و ...از هنرمندان تاثیرگذار تئاتر بود. از جمله فیلم های سینمایی که در آنها بازی کرده، می توان از آثاری چون کمال الملک، گل های داودی، خانه عنکبوت ،شیلات، ملاقات با طوطی،زمهریر و ... نام برد.

بازی در مجموعه های تلویزیونی گوناگونی مانند هزار دستان، گرگ ها، ولایت عشق، آوای فاخته، عطر گل یاس، مختارنامه،کلاه پهلوی و ... بخشی از فعالیت این هنرمند در زمینه آثار تصویری است.

داود رشیدی 5 شهریور سال 1395 در سن 83 سالگی درگذشت.

منبع: همشهری آنلاین

به "توضیح احترام برومند درباره مراسم سالگرد داود رشیدی و یک آرزو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توضیح احترام برومند درباره مراسم سالگرد داود رشیدی و یک آرزو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید