بیش از 20 هزار فارغ التحصیل دانشگاه فرهنگیان به وزارت آموزش و پرورش می پیوندند

به گزارش وبلاگ فرافایلی، رییس دانشگاه فرهنگیان طی اطلاعیه ای گفت: سال جاری بیش از 20 هزار فارغ التحصیل این دانشگاه به وزارت آموزش و پرورش خواهند پیوست.

بیش از 20 هزار فارغ التحصیل دانشگاه فرهنگیان به وزارت آموزش و پرورش می پیوندند

به گزارش خبرنگار دانشگاه وبلاگ فرافایلی، دانشگاه فرهنگیان طی اطلاعیه ای از پیوستن بیش از 20 هزار فارغ التحصیل این دانشگاه به وزارت آموزش و پرورش اطلاع داد. در این اطلاعیه حسین خنیفر رییس دانشگاه فرهنگیان بیان نموده است:

بسمه تعالی

پیامبر عزیز خداصلی الله علیه وآله می فرمایند:

اَلعِلمُ بیشترُ مِن اَن یُحصی، فَخُذ مِن کُل شَیء اَحسَنُهُ (بحار، ج1، ص219)

دانش بیشتر از آن است که به شمارش در آید، پس از هر چیزی نیکوترین آن را برگیر.

ضمن تبریک حلول ماه رحمت و مغفرت و تقدیر وتشکر از شما مدیران و سرپرستان و اساتید و دانشجو معلمان و همکاران استان های سراسر کشور و همکاران ستادی در دانشگاه فرهنگیان. همانطور که می دانیم عصر زندگی در دوران کرونا برگ جدیدی از حیات بشر را ورق زد که در یکصد سال اخیر اتفاق نادر و غافلگیر کننده بود و ارکان زندگی بشر را باز تعریف نمود. یکی از این تحولات و تغییرات سترگ که تحت تاثیر این اتفاق نهاده شد مقوله آموزش است.

دانشگاه فرهنگیان نیز مانند سایر دانشگاه ها و مراکز آموزشی دنیا و ایران تحت تاثیر این ویروس منحوس نهاده شد که بحمد الله با همت شما عزیزان آموزش های پیوسته در 31 استان با روش های مجازی واستفاده از ظرفیت های استانی و متنوع بومی وبا همت مضاعف اساتید محترم در حال اجرا است.

مستحضرید که

آمار دقیق و معتبر فارغ التحصیلان دانشگاه فرهنگیان در مهرماه 1399 جهت پیوستن به دستگاه آموزش و پرورش جمعا20،790 (بیست هزار و هفتصد ونود) معلم خواهند بود که به تفکیک زیر است:

اولاً

8،740 نفر ورودی 1395 از دانشجومعلمان پیوسته هستند که سال جاری با تمهیدات لازم و با آموزش های ترکیبی و مجازی و همت عالی شما در دوران کرونا ان شا الله مهرماه 1399 در 31 استان و در 16 رشته فارغ التحصیل و سر کلاس درس می فرایند.

ثانیاً

12،050مهارت آموز ماده 28 که هفته پیش اسامی نهایی شان توسط وزارت آموزش وپرورش اعلام و ابلاغ شد که بایستی با 3 پودمان و یک برنامه جامع RFP آموزش ببینند و ان شا الله مهرماه1399 در 16 رشته و در 31 استان به کار گرفته شده و کسوت معلمی خواهند پوشید،

که جمعاً 20،790 معلم جدید الورود به آموزش وپرورش (پیوسته و مهارت آموز ماده 28) خواهند بود.

(والبته مستحضرید که جمعیت انبوه فارغ التحصیلان ما جهت ورود به آموزش و پرورش که طی سال های 1396 تا 1398 و دوره مدیریت اینجانب مشغول به تحصیل گردیدند را در دو سال آینده خواهیم داشت)

لذا

بخاطر ضیق وقت و ضرورت اجرای پودمان های سه گانه طراحی شده برآن شدیم تا:

آموزش پودمان نخست را که صرفاً دروس نظری است را به صورت جهادی و ضربتی و بدون فوت وقت و در زمان مقرر با استفاده از ظرفیت مناطق و با همت مدیریت استان ها شروع کنیم؛ و در کنار اجرای پودمان اول و با طی کردن تشریفات قانونی و جهت لازم برای تمهید پودمان های دوم وسوم نیز (به موازات اجرای پودمان اول) وارد عمل شویم؛ لذا همانطور که تاکید شد، پودمان نخست را که مختص دروس نظری است را با اتکا به ظرفیت های استانی واساتید معزز سراسر کشور در دانشگاه فرهنگیان به پیش می بریم و دیگر اینکه طبق صحبت های مفصل در وبینار 1399/2/7 با شما عزیزان انتظار دارد بدون فوت وقت آموزش های مجازی مهارت آموزان را در کنار آموزش به دانشجویان پیوسته و به وسیله شبکه های محلی وپیام رسان های استانی از همین هفته پیگیری فرموده و موارد ذیل را به پیش ببرید:

1. ثبت نام مهارت آموزان،

2. ساماندهی و مدیریت دقیق مهارت آموزان،

3. کلاس بندی مجازی مهارت آموزان،

4. شروع کار آموزش مهارت آموزان بدون فوت وقت،

5. اجرای کامل پودمان نخست،

6. ایجاد ظرفیت وآمادگی برای اجرای پودمان های دوم وسوم،

7. توجیه اساتید برای بکار گیری خلاقیت جهت آزمون های ترکیبی ویا احیاناً غیر حضوری و تکلیف گرا.

و گزارش مکرر به ستاد دانشگاه در تهران.

جا دارد که از تک تک شما عزیزان و مجاهدان میدان جهاد علمی در عصر هجمه دشمن نامرئی کرونا وشرایط حاکم بر دنیا وکشور عزیزمان ایران تقدیر وتشکر به عمل آورم. وما توفیقنا الا بالله العلی العظیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "بیش از 20 هزار فارغ التحصیل دانشگاه فرهنگیان به وزارت آموزش و پرورش می پیوندند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیش از 20 هزار فارغ التحصیل دانشگاه فرهنگیان به وزارت آموزش و پرورش می پیوندند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید