این آیفون قدیمی 9 میلیارد تومان می ارزد!، عکس

به گزارش وبلاگ فرافایلی، دیجیاتو نوشت: یک آیفون نسل اول آکبند با 4 گیگابایت حافظه داخلی در حراجی با قیمت 190 هزار دلار (حدود 9 میلیارد تومان) فروخته شد و رکورد قبلی را جابه جا کرد.

این آیفون قدیمی 9 میلیارد تومان می ارزد!، عکس

در چند ماه گذشته شاهد فروش چندین آیفون نسل اول آکبند در حراجی های مختلف بودیم، اما حالا با یک رکوردشکنی عجیب روبه رو هستیم. یک دستگاه آیفون نسل اول آیفون با 4 گیگابایت حافظه داخلی در یک حراجی با قیمت نجومی 190,372.80 دلار به فروش رسیده است تا یک رکورد جهانی برای خود ثبت کند.

پیش از فروش این آیفون، رکورد در اختیار دستگاهی بود که در فوریه 2023 (اسفندماه 1401) با قیمت سرسام آور 63 هزار دلار در یک حراجی به فروش رسید. درحالی که انتظار می رفت پس از این فروش، نمونه های بعدی هم با قیمت نجومی به فروش برسند، در آوریل امسال میلادی یک آیفون نسل اول آکبند تنها با قیمت 18 هزار دلار فروخته شد.

فروش آیفون نسل اول آکبند با قیمت 190 هزار دلار!

حراجی مربوط به آیفون اخیر به وسیله LCG Auctions انجام شد. این مرکز پیش بینی نموده بود که آیفون نسل اول آکبند با 4 گیگابایت حافظه داخلی با قیمت 50 تا 100 هزار دلار به فروش برسد. این حراجی در روز 30 ژوئن با قیمت اولیه 10 هزار دلار آغاز شد و تا پیش از اینکه فروخته گردد، بالاترین پیشنهاد کمتر از 42 هزار دلار بود.

اما چندین ساعت پیش از انتها حراجی، پیشنهادها تغییر چشمگیری پیدا کردند. درحقیقت تقاضا برای خرید این آیفون باعث شد تا در ابتدا قیمت پیشنهادی به 67 هزار دلار و سپس به 158,644 دلار برسد. درحالی که بسیاری فکر می کردند آیفون با این قیمت به فروش برسد، درنهایت یک خریدار آن را با قیمت 190 هزار دلار تصاحب کرد.

بنابراین آیفونی که اوایل امسال میلادی با قیمت 63 هزار دلار فروخته شد، دیگر گران ترین آیفون نسل اول آکبند نیست و اختلاف آن با گران ترین نسخه به بیش از 100 هزار دلار می رسد.

بد نیست به این موضوع اشاره کنیم که نسل اول آیفون در سال 2007 روانه بازار شد و قیمت نسخه 4 گیگابایتی اش برابر 499 دلار بود. بنابراین ارزش جدیدترین نمونه فروخته شده آن صدها برابر افزایش داشته است.

منبع: خبرآنلاین

به "این آیفون قدیمی 9 میلیارد تومان می ارزد!، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این آیفون قدیمی 9 میلیارد تومان می ارزد!، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید