ادله مستدل سازمان ملل درباره ارتکاب جنایات جنگی عربستان و امارات در یمن

به گزارش وبلاگ فرافایلی، بازپرسان سازمان ملل امروز، چهارشنبه اعلام کردند، سلاح هایی که نیروهای غربی به طرف های درگیر در جنگ یمن می رسانند آتش درگیری شش ساله در این کشور را شعله ورتر نموده است.

ادله مستدل سازمان ملل درباره ارتکاب جنایات جنگی عربستان و امارات در یمن

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه فرامنطقه ای القدس العربی، این بازپرسان افزودند، حملات هوایی ائتلاف سعودی در طول سال گذشته میلادی احتمالا به حد جنایات جنگی برسد و عملیات حوثی ها نیز احتمالا در این ردیف قرار بگیرد.

این سومین سال متوالی است که کمیته کارشناسان مستقل به این نتیجه می رسد که طرفین درگیر در یمن قانون بین الملل را نقض می نمایند.

در این گزارش تحت عنوان یمن: اپیدمی فرار از مجازات در سرزمین شکنجه آمده است: کشورهایی از جمله انگلیس، کانادا، فرانسه و آمریکا به حمایت ها از طرفین جنگ از جمله انتقال سلاح ادامه می دهند که در طولانی کردن جنگ تاثیر داشته است.

کمال الجندوبی، رئیس تیم کارشناسان گفت: سال ها بعد از مستند سازی بهای سنگین این جنگ هیچ کس قادر نیست بگوید: نمی دانیم در این کشور چه روی می داده است.

سه کارشناس، شورای امنیت را به واگذار کردن پرونده یمن به دیوان کیفری بین المللی به منظور انجام محاکمات احتمالی ترغیب کردند.

ائتلاف سعودی در مارس 2015 بعد از تسلط حوثی ها بر صنعا و ساقط کردن دولت منصور هادی وارد جنگ یمن شدند.

این گزارش عملکرد ائتلاف سعودی حامی دولت مستعفی به رهبری عبدربه منصور هادی، رئیس جمهوری مستعفی را ارزیابی نموده است و طی مدتی که شامل گزارش شده تیم روی چهار حمله هوایی و سلسله حملات هوایی دیگر کار نموده که شامل ناکامی مشابه در اتخاذ تدابیر ضروری برای حفظ جان غیرنظامیان و اهداف غیرنظامی است و این حملات نامناسب براساس قانون بین المللی جنایات جنگی هستند.

این گزارش اشاره می نماید، این حملات شامل یکی از خونبارترین حملات خونین سال 2020 است که ائتلاف در 15 فوریه به روستایی در منطقه الهیجه در استان الجوف انجام داد که حدود 50 غیرنظامی کشته و زخمی شدند.

این کمیته سازمان ملل می گوید: محدودیت های ائتلاف در وارد کردن کالاها به بندر الحدیده در کمبود سوخت و دیگر منابع ضروری و نیز تورم و بحران مالی و انسانی نقش داشته است.

منبع: عصر ایران

به "ادله مستدل سازمان ملل درباره ارتکاب جنایات جنگی عربستان و امارات در یمن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادله مستدل سازمان ملل درباره ارتکاب جنایات جنگی عربستان و امارات در یمن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید