ادعای تایوان درباره ورود 2 هواپیمای نظامی چین

به گزارش وبلاگ فرافایلی، وزارت دفاع تایوان امروز سه شنبه در پیامی توئیتری ادعا کرد که 2 فروند هواپیمای نظامی چین به جنوب غربی این جزیره وارد شده اند.

ادعای تایوان درباره ورود 2 هواپیمای نظامی چین

در پیامی توئیتری وزارت دفاع تایوان در این باره ادعا شده است: آنطور که درتصاویر می بینید، 2 فروند هواپیمای نظامی وای 8 ارتش چین (Y-8 ASW و Y-8 EW) امروز 24 نوامبر وارد حریم هوایی جنوب غربی تایوان شدند.

در ادامه این توئیت آمده است: وزارت دفاع تایوان هواپیمای گشت زنی خود را راهی منطقه کرد و سامانه های دفاع هوایی نیز فعال شدند.

این در حالیست که وزارت دفاع چین تا به امروز به این ادعای تایوان هیچ واکنشی نشان نداده است.

لازم به ذکر است، نیروی هوایی تایوان چندی پیش هم مدعی رهگیری 18 فروند جنگنده چینی شده بود که ادعا می کرد حریم هوایی این منطقه را نقض کرده اند.

چین همواره به آمریکا و متحدان غربی درباره خط قرمز خود مبنی بر لزوم احترام به اصل چین واحد که مستلزم عدم تحریک جریان های جدایی طلب مناطق تابعه شامل تایوان، هنگ کنگ، ماکائو و تبت است؛ هشدار داده است.

چین به تایوان به چشم استانی متمرد نگاه می کند و به کشورهائی از قبیل آمریکا درباره حمایت از جریان های جدایی طلبانه منطقه هشدار داده است.

لازم به ذکر است، پکن منطقه تایوان را که در سال 1949 میلادی و در سرانجام جنگ داخلی از این کشور جدا شد، همچنان بر اساس اصل واحد بخشی از خاک خود می داند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "ادعای تایوان درباره ورود 2 هواپیمای نظامی چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادعای تایوان درباره ورود 2 هواپیمای نظامی چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید