آینده دنیا پزشکی در دستان هوش مصنوعی است؟ ، روبات جراح مبتنی بر 5G ورایزون معرفی گردید

به گزارش وبلاگ فرافایلی، آزمایشگاه ورایزون در ایالات متحده پیروز شد از یک ربات 5G جراح رونمایی کند این ربات را می توان سرفصل تغییرات خیره کننده حوزه جراحی و درمان دانست.

آینده دنیا پزشکی در دستان هوش مصنوعی است؟ ، روبات جراح مبتنی بر 5G ورایزون معرفی گردید

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، آزمایشگاه ورایزون در ماساچوست، پیروز شده نشان دهد که چگونه ترکیب سرعت 5G و آموزش های مبتنی بر واقعیت مجازی می تواند در روند فعالیت ربات های جراح اثرگذار باشد.

جالب است بدانید این تحقیقات نه فقط برای طراحی یک ربات جراح بلکه برای اجرای این ایده بود که چگونه می توان از یک ربات چند بعدی برای یاری به نجات و امداد به افراد استفاده کرد. به ویژه در شرایط اضطراری که زندگی افراد در خطر است. ممکن است شنیده باشید که 5G شبکه ای بسیار سریع برای انتقال داده ها است، اما این شبکه تنها برای افزایش سرعت شبکه های قدیمی فعالیت نمی کند و کارکردهایی دیگر نیز دارد.

یانگ گو، استادیار مهندسی مکانیک در دانشگاه ماساچوست، در این خصوص گفت: با استفاده از 5G، روبات و اپراتور می توانند فورا ارتباط برقرار نمایند.

نسل بعدی فناوری بیسیم در حال یافتن راه خود به دنیای واقعی است. دیگر فارغ از گوشی های هوشمند می توان هوش مصنوعی را در بسیاری از امور دیگر مثل آموزش، یادگیری، رشد و توسعه مالی و مواردی مشابه دید. با یاری رشد ربات ها در بخش 5G می توان امیدوار بود که تغییراتی گسترده را در حوزه رشد و توسعه پزشکی ببینیم.

منبع: انتخاب

به "آینده دنیا پزشکی در دستان هوش مصنوعی است؟ ، روبات جراح مبتنی بر 5G ورایزون معرفی گردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آینده دنیا پزشکی در دستان هوش مصنوعی است؟ ، روبات جراح مبتنی بر 5G ورایزون معرفی گردید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید