آمادگی پوتین برای شرکت در نشست فوری سران گروه نرماندی

به گزارش وبلاگ فرافایلی، سخنگوی کرملین گفت، رئیس جمهوری روسیه برای شرکت در هر نشستی در هر زمان با رهبران کشورهای آلمان، فرانسه و اوکراین در چارچوب گروه نرماندی آمادگی دارد، ولی انتظار دارد که این نشست نتیجه بخش باشد.

آمادگی پوتین برای شرکت در نشست فوری سران گروه نرماندی

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری نووستی، دمیتری پسکوف سخنگوی دفتر ریاست جمهوری روسیه شب گذشته در برنامه هفتگی مسکو.کرملین.پوتین از شبکه اول تلویزیون روسیه، بیان کرد که ولادیمیر پوتین علاقه مند است تا در صورت ضرورت با رهبران کشورهای آلمان، فرانسه و اوکراین در چارچوب گروه نرماندی، در هر زمان که لازم باشد، دیدار و گفت وگو کند.

پسکوف گفت: رئیس جمهور بارها، از جمله در کنفرانس خبری اخیر در بوداپست تایید نموده است که برای هر نشستی، در هر زمان لازم آمادگی دارد. ولادیمیر پوتین به ادامه برگزاری نشست های سران گروه نرماندی برای یاری به حل و فصل اوضاع در اوکراین علاقه مند بوده، ولی انتظار دارد که این نشست با دقت آماده سازی شده تا نتیجه بخش باشد و در صورت وجود ضرورت برای برگزاری نشست فوری با رهبران کشورهای این گروه در آن شرکت خواهد نمود.

سخنگوی کرملین در ماه اکتبر اعلام نموده بود که روند فراهم سازی مقدمات نشست سران چهارجانبه گروه نرماندی باتوجه به برخوردهای جدید و درخواست های یکی از طرفین با دشواری روبرو شده است. پسکوف تعیین نکرد که کدام یک از طرفین این ترکیب چهارگانه که شامل روسیه، اوکراین آلمان و فرانسه می گردد چنین درخواستی را مطرح نموده است.

گروه چهارجانبه نرماندی برای حل و فصل مناقشه داخلی در اوکراین از ماه ژوئن سال 2014 به وجود آمده است و تاکنون چند نشست مذاکرات تلفنی در سطح سران و همچنین تماس های دائم بین وزرای امور خارجه این کشورها در زمینه حل و فصل اوضاع اوکراین اجرا شده است. آخرین نشست سران کشورهای عضو گروه نرماندی در ماه اکتبر سال 2016 در برلین برگزار گردید.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "آمادگی پوتین برای شرکت در نشست فوری سران گروه نرماندی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمادگی پوتین برای شرکت در نشست فوری سران گروه نرماندی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید