یکبار برای همواره به کابینت آشپزخانه نظم دهید

به گزارش وبلاگ فرافایلی، چیدمان داخل کابینت تاثیر زیادی بر دسترسی راحت تر به وسایل و زیباتر شدن آشپزخانه دارد. چند راه چاره ساده و کاربردی به داشتن کابینت هایی همواره مرتب یاری می نماید.

یکبار برای همواره به کابینت آشپزخانه نظم دهید

آشپزخانه مهم ترین بخش هر خانه ای محسوب می گردد که نظم و تمیزی این فضا به راحت تر انجام شدن کارها یاری زیادی می نماید. کابینت ها جزو وسایل بسیار کاربردی در فضای آشپزخانه محسوب می شوند و نقش بسیار مهمی در نظم و ترتیب آشپزخانه دارند. در این مطلب از مجله اینترنتی دلتا به بیان چیدمان منظم کابینت می پردازیم.

چیدمان منظم کابینت

چیدمان مرتب کابینت باعث می گردد تا وسایل در سر جای خود قرار داشته باشند و دسترسی به آن ها راحت باشد.

از شلف بهره ببرید

اضافه کردن شلف امکان استفاده از فضا را دوبرابر می نماید. اضافه کردن شلف در کابینت سبب می گردد فضای عمودی در کابینت هایتان افزایش یابد. در صورت انجام این کار همه چیز به صورت عمودی قرار گرفته و فضای شما شلوغ به نظر نمی رسد.

استفاده از بانکه از نکات چیدمان منظم کابینت

برای اینکه کابینت های شما مرتب بماند بهتر است مواد خوراکی را در بانکه ها قرار دهید. شکر، پاستا و حبوبات را در ظرف های یک شکل بریزید تا کابینت های شما مرتب تر به نظر برسد.

از صفحات تقسیم کننده در کشوها استفاده نمایید

برای اینکه کابینت های شما مرتب باقی بماند، بهتر است از صفحات تقسیم کننده در کشوها استفاده نمایید. تقسیم کننده هایی با بخش های متنوع بخرید تا جایی برای تمامی اقلام داشته باشند. این روش بعلاوه باعث می گردد اقلام روی هم تلنبار نشوند. برای اینکه خانه خود را زیبا کنید به مطلب این نشانه ها می گوید مبلمان خود را عوض کنید سر بزنید.

گروه بندی ظرف ها از نکات چیدمان منظم کابینت

برای نظم بخشیدن به کابینت های خود می توانید از پلاستیک هایی که در بازار برای دسته بندی بشقاب ها و ظروف وجود دارد استفاده نمایید. پیشنهاد می کنیم بشقاب هایی را که خیلی کم استفاده می کنید، دسته بندی نموده و روی آن ها سلفون بکشید تا تمیز و مرتب مانده و جای کمتری بگیرند.

از در کابینت ها بهره ببرید

قراردادن درب بر روی قابلمه ها، جای گذاری آن ها در کابینت را دچار مشکل می نماید پس درب ها و قابلمه ها را به صورت جداگانه دسته بندی کنید. اگر کابینت ها و کشوهای عریضی دارید، می توانید در یک طرف درب ها و در طرف دیگر ظروفشان را قرار دهید؛ اما اگر کابینت شما کوچک است، آویزهای مخصوص تهیه کنید تا از حداکثر فضای کابینت ها استفاده نموده باشید. برای درست کردن نگهدار قابلمه می توانید از قلاب هم بهره ببرید و به درب کابینتان بچسبانید. هرکدام را به طرف درب کابینت بچسبانید و هر موقع آن ها را احتیاج داشتید به راحتی بردارید.

سبدها از نکات چیدمان منظم کابینت

چندین عدد سبد پلاستیکی کوچک تهیه نموده و آن ها را در کابینت خود قرار دهید و حوله ، پارچه و سفره های آشپزخانه، مواد شوینده و غیره را سبدهای جداگانه قرار دهید. به منظور سهولت استفاده از آن ها می توانید از برچسب هایی که محتویات داخلی سبد را تعیین می نماید نیز بهره ببرید.

صفحات چرخنده در کابینت ها از نکات چیدمان منظم کابینت

برای نظم دادن به کابینت ها و استفاده کارآمد از فضای غیرقابل استفاده و دسترسی آسان به مواد غذایی از صفحات چرخنده بهره ببرید. ادویه ها و بطری ها را می توانید درون صفحه چرخنده قرار دهید.

پیشنهاد مطالعه: مطلب با مقوای کارتنی شلف زیبا بسازید! را بخوانید.

منبع: پیام دلتا

به "یکبار برای همواره به کابینت آشپزخانه نظم دهید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یکبار برای همواره به کابینت آشپزخانه نظم دهید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید