ورود سامانه بارشی تازه به کشور از شنبه

به گزارش وبلاگ فرافایلی، خبرگزاری خبرنگاران- رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا با اشاره به شرایط آب و هوایی کشور طی روزهای آینده، از خیزش گرد و خاک در برخی منطقه ها کشور از روز جمعه و همچنین ورود سامانه بارشی جدیدی به کشور از روز شنبه خبر داد.

ورود سامانه بارشی تازه به کشور از شنبه

به گزارش خبرگزاری وبلاگ فرافایلی، صادق ضیاییان درباره شرایط آب وهوایی کشور طی روزهای آینده، گفت: بر اساس تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی، امروز پنجشنبه 25 فروردین ماه 1401 در بخش هایی از استان های ساحلی دریای خزر، خراسان شمالی، خراسان رضوی، همدان، کردستان، کرمانشاه، لرستان، ایلام، خوزستان، اصفهان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، فارس، بوشهر، کرمان و ارتفاعات البرز در استان های زنجان، قزوین، البرز و تهران افزایش ابر، بارش پراکنده و گاهی رعدوبرق، وزش باد شدید موقت و در نواحی مستعد خیزش گردوخاک پیش بینی می شود.

وی افزود: جمعه 26 فروردین ماه 1401 در نواحی جنوب غرب، غرب، جنوب، سواحل دریای خزر، ارتفاعات و دامنه های جنوبی البرز در استان های زنجان، قزوین، البرز، تهران، سمنان، ارتفاعات و دامنه های زاگرس مرکزی و به تدریج بخش هایی از مرکز، شرق و شمال شرق رگبار باران، رعد و برق و وزش باد شدید موقت انتظار می رود. شنبه 27 فروردین ماه 1401 با ورود سامانه بارشی دیگر، این شرایط برای نواحی شمال غرب، ارتفاعات و دامنه های جنوبی البرز، سواحل مرکزی و شرقی دریای خزر و شمال شرق کشور پیش بینی می شود و در نواحی مرکز، شرق و ارتفاعات زاگرس مرکزی بارش پراکنده پیش بینی می شود.

ضیاییان ادامه داد: فعالیت سامانه بارشی یکشنبه در نواحی شمال شرق، شرق، سواحل شرقی دریای خزر، ارتفاعات و دامنه های جنوبی البرز شرقی و دوشنبه در نواحی شمال شرق، شرق و بخش هایی از جنوب شرق کشور ادامه خواهد داشت.

وی گفت: امروز 25 فروردین ماه 1401 در استان های ساحلی دریای خزر و اردبیل کاهش 6 تا 8 درجه دما پیش بینی می شود. جمعه در مرکز، شرق، جنوب شرق وزش باد شدید موقت و در منطقه ها مستعد خیزش گردوخاک انتظار می رود. این شرایط شنبه برای نواحی مرکز، شمال شرق و شرق و یکشنبه و دوشنبه علاوه بر نواحی ذکر شده در جنوب و جنوب شرق کشور پیش بینی می شود. امروز دریای خزر و از جمعه تا دوشنبه تنگه هرمز و شرق خلیج فارس مواج خواهد بود. همچنین از بعدازظهر یکشنبه تا دوشنبه دریای خزر و نواحی مرکزی خلیج فارس مواج پیش بینی می شوند.

وی درباره شرایط آب و هوایی تهران نیز گفت: امروز 25 فروردین ماه 1401 آسمان تهران قسمتی ابری از بعد از ظهر به تدریج ابری گاهی همراه با وزش باد شدید بوده و بیشینه و کمینه دمای هوا به تدریج 29 و 15 درجه سانتی گراد است. روز جمعه 26 فروردین ماه نیز آسمان تهران نیمه ابری در بعد از ظهر ابری همراه با گاهی رگبار، رعد و برق و وزش باد شدید خواهد بود و بیشینه و کمینه دمای هوا 27 و 18 درجه سانتی گراد پیش بینی می شود. روز شنبه 27 فروردین ماه نیز آسمان مرکز نیمه ابری تا ابری، گاهی وزش باد شدید و در بعضی ساعات همراه با رگبار و رعد و برق خواهد بود.

منبع: خبرگزاری آریا

به "ورود سامانه بارشی تازه به کشور از شنبه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورود سامانه بارشی تازه به کشور از شنبه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید