سال گذشته 3493 غیرنظامی در افغانستان کشته و 6989 نفر زخمی شدند

به گزارش وبلاگ فرافایلی به نقل از یورونیوز، دفتر نمایندگی سازمان ملل در افغانستان (یوناما) با انتشار گزارشی اعلام نمود: طی 10 سال گذشته بیش از 100 هزار غیرنظامی بر اثر جنگ داخلی در این کشور کشته و زخمی شده اند.

سال گذشته 3493 غیرنظامی در افغانستان کشته و 6989 نفر زخمی شدند

در این گزارش آمده همچنین است: تنها در سال گذشته 3493 غیرنظامی در افغانستان کشته و 6989 نفر دیگر زخمی شدند. حدود 21 درصد این غیرنظامیان سال گذشته توسط طالبان هدف قرار گرفتند.

گزارش مذکور در ادامه می افزاید: میزان قربانیان و مجروحان حملات نیروهای افغانستان و آمریکا نیز 18 درصد افزایش یافته است. نیروهای آمریکایی در سال گذشته بیش از هر زمان دیگری افغانستان را بمباران نموده اند.

تادامیچی یاماموتو (Tadamichi Yamamoto) نماینده ویژه سازمان ملل در افغانستان نیز در این خصوص گفته است: تقریبا تمام غیرنظامیان افغانستان به نوعی تحت تاثیر خشونت های جاری در این کشور قرار گرفته اند.

لازم به ذکر است، از سال 2001 میلادی که ناتو به سرکردگی تروریست های آمریکائی و به بهانه مبارزه با عوامل حادثه 11 سپتامبر به افغانستان لشگر کشی کرد، آمار تلفات غیرنظامیان دائماً در این کشور افزایش یافته و مرتباً موضوع گزارش های نهاد های بین الملی شده است به نحویکه 18 سال پس از اشغال افغانستان توسط نیروهای چندملیتی به سرکردگی آمریکا به بهانه مبارزه با تروریسم، فقر و ناامنی در سراسر این کشور افزایش یافته است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "سال گذشته 3493 غیرنظامی در افغانستان کشته و 6989 نفر زخمی شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سال گذشته 3493 غیرنظامی در افغانستان کشته و 6989 نفر زخمی شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید