برگزاری رویداد همدان، مرکز گردشگری آسیا

به گزارش وبلاگ فرافایلی، برگزاری هرچه بهتر رویداد همدان مرکز گردشگری آسیا نیازمند همت والای مسئولان استانی است و مدیران استان همدان و مدیریت شهری نقش آفرینان اصلی برگزاری هرچه بهتر این رویداد هستند.

برگزاری رویداد همدان، مرکز گردشگری آسیا

علی اصغر مونسان معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و جهانگردی روز سه شنبه 14 آذر در دیدار با امیر خجسته نماینده همدان، فامنین و قهاوند در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت:

هر گونه همکاری که برای برگزاری هرچه بهتر رویداد همدان مرکز جهانگردی آسیا لازم باشد، انجام می دهیم و همکاری لازم را در این خصوص با استاندار و مدیران استانی خواهیم داشت.

اما در برگزاری هرچه بهتر این رویداد مدیران استانی نقش مهمی دارند و پیشنهاد من این است که ستاد استانی این رویداد به همت استاندار همدان تشکیل شود.

او اضافه نمود:

باید از این فرصت به بهترین نحو مطلوب استفاده کرد و همدان در بین جهانگردان داخلی و خارجی به شکل شایسته تری معرفی شود.

مونسان با بیان این که توسعه کشور و افزایش درآمد و اشتغال زایی تنها از راه جهانگردی میسر است، اضافه نمود:

رونق کشورهایی مانند مالزی و ترکیه از طریق جهانگردی در سال های اخیر تحقق یافته است.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و جهانگردی در ادامه اضافه نمود:

ورود هر جهانگرد به طور میانگین 1000 دلار ارزآوری دارد و می تواند شش شغل ایجاد کند و اگر بتوانیم سالانه 500 هزار جهانگرد خارجی به تعداد جهانگردان ورودی اضافه کنیم، سالانه 500 هزار دلار ارزآوری خواهیم داشت.

او با اشاره به سابقه تمدنی همدان تشریح کرد:

همدان روزگاری مرکز ایران بوده و دارای سابقه تمدنی بسیار زیادی است و آثار تاریخی و جاذبه های جهانگردی فراوانی دارد. اما به نظر می رسد این شهر بزرگ و تاریخی ناشناخته مانده است، درحالی که با کارهایی ساده مانند برگزاری جشنواره های غذایی و... می توان جاذبه های ناشناخته شده شهرها را معرفی کرد.

مونسان به فرصت های پیش آمده برای شهرهایی مانند همدان در سطح داخلی و خارجی اشاره کرد و اضافه نمود:

بر اساس قرارداد با ترکیش ایر، پنج شهر ایران در شبکه های این ایرلاین بین المللی و گسترده بدون صرف حتی یک ریال و کاملا به صورت رایگان تبلیغ می شود که همدان نیز یکی از این شهرها است.

اکنون نیز فرصتی برای میزبانی همدان برای سال 2018 از کشورهای مختلف آسیایی به وجود آمده است که باید از این فرصت برای معرفی هر چه بهتر همدان استفاده کرد.

معاون رئیس جمهوری ادامه داد:

هر حمایتی که لازم باشد، برای معرفی ظرفیت های همدان انجام خواهیم داد و در حال حاضر نیز پرونده ثبت جهانی هگمتانه نیز در دست تهیه است.

مونسان سپس به نقش شهرداری ها در معرفی ظرفیت های جهانگردی و نیز توسعه و رونق جهانگردی در هر شهر اشاره کرد و اضافه نمود:

نگاه شهردارها خصوصا در شهرهای تاریخی و تمدنی مانند همدان از ساخت خیابان و احداث پل و بزرگراه باید به توسعه فضاهای جهانگردی و رونق این صنعت تغییر کند.

چرا که آنچه که باعث رونق و توسعه هر شهر و افزایش درآمدها می شود نگاه جدی به جهانگردی است.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و جهانگردی اظهار داشت:

با توجه به برگزاری رویداد همدان مرکز جهانگردی آسیا باید تمام ظرفیت های اطلاع رسانی همدان اعم از تاکسی ها، اتوبوس ها، بیلبوردهای تبلیغاتی و صدا و سیما و رسانه ها برای معرفی ظرفیت های جهانگردی این شهر کهن مورد استفاده قرار گیرد.

امیر خجسته نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی نیز در این دیدار با اشاره به سابقه تاریخی همدان و جاذبه های جهانگردی این شهر، شرح داد:

همدان یکی از شهرهای تمدنی ایران است که معرفی هر چه بهتر آن می تواند باعث جذب جهانگرد بیشتر به همدان شود و در این خصوص آماده هرگونه همکاری با سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و جهانگردی هستیم.

او با اشاره به برگزاری رویداد همدان مرکز جهانگردی آسیا اضافه نمود:

در جلسه ای که با استاندار همدان داشته ایم، تصمیمات بسیار خوبی درخصوص تأمین زیر ساخت های همدان در فرصت به جای مانده تا برگزاری این رویداد اتخاذ شده است که از آن جمله می توان به تقویت زیرساخت های فرودگاهی و افزایش تعداد پروازهای بین المللی در زمان برگزاری این رویداد اشاره کرد.

خجسته تشریح کرد:

همدان که در دورانی از تاریخ مرکز ایران بوده، در دل خود دارای ظرفیت های بی نظیر تاریخی و تمدنی است که معرفی هرچه بهتر این آثار بی نظیر می تواند باعث افزایش جذب جهانگردان داخلی و خارجی شود.

این درحالی است که سفال لالجین، آئین ها و مراسم زیبا و نیز جاذبه های زیبای جهانگردی همدان می تواند انگیزه های سفر به همدان را افزایش دهد.

نماینده مردم همدان همچنین به کاوش ها در میدان امام این شهر نیز اشاره کرد و اضافه نمود:

این کاوش ها منجر به کشف اشیای تاریخی ارزشمندی شده است که باید حفظ و معرفی شوند.

او ادامه داد:

درخواست من این است که تعداد استادان و کاوشگران در این میدان افزایش یابد تا کار هرچه سریع تر انجام شود و نیز پیشنهاد دارم این میدان به عنوان یک موزه تمدنی حفظ و برای بازدید جهانگردان آماده شود.

منبع: کجارو / میراث آریا

به "برگزاری رویداد همدان، مرکز گردشگری آسیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری رویداد همدان، مرکز گردشگری آسیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید