اپل اختراعی بسیار عجیب ثبت کرد

به گزارش وبلاگ فرافایلی، اپل پتنت جدیدی را برای طراحی نسبتاً عجیب آیفون و آیپد ثبت کرده که یک نمایشگر لمسی را در کنار دستگاه نشان می دهد.

اپل اختراعی بسیار عجیب ثبت کرد

به گزارش وبلاگ فرافایلی ، این نمایشگر لمسی یادآور تاچ بار است که قبلاً در برخی مدل های مک بوک وجود داشت؛ اما احتمالاً در آیفون کاربردهای بیشتری برای آن درنظر گرفته می شود.

بر اساس گزارش زومیت، نمایشگر لمسی کناری می تواند برای اهداف مختلفی مانند نمایش دکمه های کنترلی، رابط های کاربری، اندازه شارژ باتری و شرایط آب و هوا استفاده شود و حتی گزینه های کنترل اضافی را فراهم کند.

تصور کنید که با استفاده از نمایشگر کناری بتوانید حجم صدا را تنظیم یا آهنگ ها و موارد دیگر را انتخاب کنید؛ این روش، نیاز به فشردن دکمه های فیزیکی یا کار با صفحه نمایش اصلی گوشی را از بین می برد. بنابراین اپل احتمالاً در پی طراحی مینیمالیستی و ظریف تری است تا آن را در گوشی تاشدنی آینده اش به کار بگیرد.

نمایشگر کناری مورد نظر اپل فقط به عنوان جایگزینی برای دکمه های فیزیکی معرفی نشده است، بلکه قابلیت شخصی سازی دارد و می تواند براساس هر کاری که درحال انجام است، تنظیم شود و دکمه های کنترلی مرتبط را نمایش دهد.

چنانچه اختراع تازه به گوشی ها یا تبلت های آینده کوپرتینویی ها وارد شود، نگرانی تازه ای برای کاربر ایجاد خواهد کرد؛ نگرانی از اینکه با سقوط دستگاه ممکن است نمایشگر کناری از کار بیفتد.

5858

منبع: خبرآنلاین

به "اپل اختراعی بسیار عجیب ثبت کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اپل اختراعی بسیار عجیب ثبت کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید