نبی: همکاری ما با اسکوچیچ ادامه دارد، برای شروع لیگ باید از فیفا اجازه بگیریم

به گزارش وبلاگ فرافایلی، مهدی محمدنبی، دبیرکل فدراسیون فوتبال کشورمان تأکید کرد، مجموعه فوتبال کشور برای پیگیری مسابقات باشگاهی نیازمند مجوز فیفاست.

نبی: همکاری ما با اسکوچیچ ادامه دارد، برای شروع لیگ باید از فیفا اجازه بگیریم

به گزارش خبرنگار ورزشی وبلاگ فرافایلی، مهدی محمدنبی، دبیرکل فدراسیون فوتبال درباره تصمیمات اخیر اتخاذ شده در هیئت رئیسه و بحث اصلاح اساسنامه و برگزاری انتخابات این فدراسیون گفت: امروز مهلت نهایی فیفا برای ارسال جدول زمان بندی پیشنهادی بود که خوشبختانه ما روز دوشنبه آن را در هیئت رئیسه مطرح کردیم، تأیید شد و روز گذشته هم برای فیفا ارسال کردیم. در این جدول زمان بندی 20 موضوع تعیین شده که هر کدام از این موضوعات با دقت، استفاده از تجربه گذشته و ایده ای که خودمان داشتیم، است.

وی اضافه کرد: یک نگاه آن مربوط به نظرات اعضای مجمع است که ما در این جدول زمان بندی اعضای مجمع را در مشارکت خواهیم داشت. این موضوع در اساسنامه سال 90 هم وجود دارد که با اعتبار همان اساسنامه اعضا می توانند نقطه نظرات شان را برای ما ارسال کنند. پس از اخذ پیشنهاد از اعضای مجمع، این موضوع در کمیته تدوین و مقررات با کارشناسان بررسی می گردد تا نقاط ضعف اساسنامه قبلی مورد اشاره با نظرات فیفا منطبق گردد و پیش نویس اساسنامه در اختیار هیئت رئیسه قرار گیرد. این اساسنامه به صورت موازی دوباره به اعضای مجمع ارسال می گردد و مذاکرات سال قبل با فیفا نیز در آن گنجانده می گردد. برخی از مفادی که نیاز به تغییر و ترمیم داشته باشند را بررسی می گردد و این اساسنامه با آیین نامه انتخاباتی به مجمع می آید تا رأی گیری گردد و سپس برگزاری انتخابات را خواهیم داشت. ضمن اینکه ممکن است فیفا روی جدول زمان بندی ما پیشنهاداتی داشته باشد که تا دریافت آن پیشنهادات کار متوقف نمی گردد.

دبیرکل فدراسیون فوتبال که با برنامه ورزش و مردم گفت وگو می کرد، گفت: اساسنامه چراغ راه فوتبال است که باید با قوانین کشورمان و همچنین مرجع بالادستی مان که فیفاست، هماهنگ باشد. کار آسان نیست و ما طبق تجربه گذشته باید از نظرات همه کارشناسان استفاده کنیم و باید از پیشنهادات خوب بهره ببریم، به شرطی که باعث هرج و مرج نگردد و شأن فوتبال را حفظ کنیم.

نبی درباره اینکه آیا جدول زمان بندی پس از تأیید فیفا اعلام خواهد شد، گفت: یکی از موضوعاتی که همیشه مطرح می شد، این بود که در فدراسیون شفاف سازی نمی شد یا این کار کمتر کمتر صورت می گیرد. به اعتقاد بنده باید این کار صورت بگیرد و پس از تأیید جدول زمانی از سوی فیفا برای اصلاح اساسنامه و تأیید هیئت رئیسه، این جدول زمانی رسانه ای خواهد شد.

وی در پاسخ به پرسشی درباره برنامه فدراسیون برای آغاز مجدد لیگ، گفت: در خصوص تعویق لیگ ما چند موضوع داریم که ناخواسته و شوک کرونا بوده است. سازمان لیگ در این خصوص مصوبه ستاد مبارزه با کرونا در ورزش را داشته است و ما هم دو مرجع داریم که یکی در کشور است و دیگری فیفا و AFC هستند که باید از آنها کسب تکلیف کنیم. پس از آن هم باید با باشگاه ها مشورت کنیم که تمرینات چه زمانی آغاز گردد، جدول مسابقات و خاتمه آن به چه شکل باشد و نقل وانتقالات را چه زمانی آغاز کنیم که در هیئت رئیسه سازمان لیگ در برنامه دارد و باید تصمیم گیری کنیم.

وی در خصوص اینکه آیا انتخاب یکی از چهار تیم بالای جدول به عنوان قهرمان هم جزو برنامه هاست یا نه، گفت: فردی که این مصاحبه را انجام داده، مسئولیتی در سازمان لیگ ندارد و نقطه نظرات شخصی خودش را بیان کرده است. سازمان لیگ جمع بندی نداشته است و عجیب بود و متوجه نشدم این فرد بر چه اساسی این صحبت را کرده است که این موضوع را تکذیب می کنم. سازمان لیگ متولی است و هیئت رئیسه آن باید تصمیم گیری کند که آن هم با اجازه از ستاد مبارزه با کرونا در کشور و نهادهای بالادستی بین المللی خواهد بود.

دبیرکل فدراسیون فوتبال در خصوص شایعه جایگزینی گابریل کالدرون به جای دراگان اسکوچیچ به عنوان سرمربی تیم ملی، گفت: این موضوع صحت ندارد و آقای اسکوچیچ برای مرخصی به زاگرب رفته است و به خاطر شیوع ویروس کرونا هنوز نتوانسته به ایران بیاید. مطمئناً با خاتمه مرخصی و عادی شدن شرایط به ایران بازمی گردد و برنامه های تیم ملی از سر گرفته می گردد. ضمن اینکه احتمالاً مسابقات ما از ماه اکتبر (مهر ماه) آغاز می گردد که دو مسابقه در این تاریخ خواهیم داشت و دو مسابقه در نوامبر (آبان ماه) داریم که باید این مسابقات را برگزار کنیم. اسکوچیچ کماکان سرمربی تیم ملی است و جانشینی مربی دیگری به جای او صحت ندارد.

نبی در خصوص اینکه آیا قرارداد اسکوچیچ تا خاتمه تیر ماه است، گفت: قرارداد او در اختیار دپارتمان تیم های ملی است و من هنوز ندیدم، اما درخواست کردم قرارداد برای بنده ارسال گردد تا بررسی کنم و چون هنوز قرارداد او را ندیده ام، نمی توانم اظهارنظر کنم، اما مصوبه هیئت رئیسه فدراسیون همکاری با اسکوچیچ بوده است و با او ادامه می دهیم. در تماس تلفتی با آقای بهاروند هم این موضوع را جویا شدم و طبق نظر او همکاری با اسکوچیچ ادامه دارد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "نبی: همکاری ما با اسکوچیچ ادامه دارد، برای شروع لیگ باید از فیفا اجازه بگیریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نبی: همکاری ما با اسکوچیچ ادامه دارد، برای شروع لیگ باید از فیفا اجازه بگیریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید