سه خودروی نظامی ارتش سعودی در مرز یمن منهدم شد

نیروهای یمنی با حمله به مواضع ائتلاف ضد یمن مرز عربستان، سه خودروی حامل نظامیان سعودی را منهدم کردند.

سه خودروی نظامی ارتش سعودی در مرز یمن منهدم شد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، یک مقام نظامی یمن اطلاع داد که نیروهای انصارالله و ارتش یمن، بامداد امروز (یکشنبه) دو خودرو و یک نفربر حامل نظامیان سعودی را در خاک عربستان منهدم کردند.

به نوشته پایگاه اطلاع رسانی جنبش انصارالله، در پی این عملیات که در منطقه جیزان صورت گرفت، تمامی نظامیان داخل خودروها کشته و زخمی شدند.

نیروهای یمنی همچنین مواضع ارتش سعودی در مناطق قنبوره و برج رقعه در جیزان را با گلوله های خمپاره هدف قرار دادند که در جریان آن چندین نظامی سعودی کشته و زخمی شدند. توپخانه یمنی ها نیز یک پست دیده بانی و رادار ارتش سعودی را در بلندی های جبل الدود منهدم کرد.

یک نفربر زرهی ارتش سعودی نیز در غرب منطقه حیران در شمال یمن منهدم شد و نیروهای داخل آن کشته و زخمی شدند.

اما از سوی دیگر شبه نظامیان وابسته به ائتلاف سعودی کوشش داشتند به وسیله منطقه الحماد در نجران وارد خاک یمن شوند که در کمین نیروهای یمنی به دام افتاده و پس از متحمل شدن تلفات، مجبور به عقب نشینی شدند.

مناطق مرزی یمن با عربستان به علت کوهستانی بودن، یک مزیت بسیار بالا برای نیروهای یمنی که از تاکتیک های جنگ نا منظم بهره می برند، محسوب می گردد. در همین حال ارتش سعودی خود در این مناطق حضور ندارد و از شبه نظامیان یمنی و سودانی برای مقابله با انصارالله و ارتش یمن استفاده می نماید. (جزئیات بیشتر)

م

منبع: خبرگزاری فارس

به "سه خودروی نظامی ارتش سعودی در مرز یمن منهدم شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سه خودروی نظامی ارتش سعودی در مرز یمن منهدم شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید