تردد آسان عابران پیاده در گشتگاه

به گزارش وبلاگ فرافایلی، مسیرهایی به عنوان گشتگاه برای ترویج پیاده محوری در 2 محدوده از منطقه2 ایجاد می گردد.

تردد آسان عابران پیاده در گشتگاه

به گزارش وبلاگ فرافایلی، معاون حمل ونقل و ترافیک شهردار منطقه 2 گفت: پس از آنالیز مطالعات فرهنگی و اجتماعی، برای ترویج پیاده محوری در حوزه ترافیک، 3 موضوع ساخت پیاده راه، پلازا و گشتگاه مطرح است که در تکه دوم مرکز علاوه بر پلازای شهدای صادقیه مواردی هم پیشنهاد شده است. بعلاوه 2 نقطه را برای ایجاد گشتگاه در نظر گرفته ایم که در صورت کسب نتایج مثبت و آنالیز موارد مختلف اجرایی می گردد.

محمدحسین کریمی ساماندهی محله ای برای ایجاد محیط زیستی پایدار، محدودسازی حرکت اتومبیل ها و آرام سازی محله ها را از اهداف ساخت گشتگاه ها دانست و اضافه نمود: در بعضی محدوده های مرکز راستاهایی به عنوان پیاده راه و گشتگاه ایجاد شده که پس از مدتی شاهد نارضایتی شهروندان بودیم اما در معابری مانند لاله زار بسیاری از طرح استقبال نموده اند. به همین علت در منطقه2 پیش بینی شده تا در گام نخست موضوعات ترافیکی و اجتماعی ارزیابی و سپس اجرایی گردد.

او خیابان ستارخان محدوده خیابان خسرو تا بزرگراه محمدعلی جناح و خیابان مطهری حدفاصل بلوارهای فرحزادی تا پاک نژاد را به عنوان راستا ایجاد گشتگاه های پیشنهادی منطقه 2 گفت و ادامه داد: در این محدوده ها کاسبان زیادی فعالیت دارند و در صورت اجرای طرح باید ساماندهی دستفروشان و ایجاد پارکینگ مورد توجه قرار گیرد تا در نهایت راستای امن برای پیاده روی شهروندان فراهم گردد. به همین علت کارشناسان در حال آنالیز زوایای مختلف طرح هستند و در صورت کسب نتایج قابل قبول اجرای آن شروع گردد.

منبع: همشهری آنلاین

به "تردد آسان عابران پیاده در گشتگاه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تردد آسان عابران پیاده در گشتگاه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید