بیم مولفان آلمانی از تهدید هوش مصنوعی برای آثارشان

به گزارش وبلاگ فرافایلی به نقل از رویترز، بعلاوه آنها به تهدید چت جی پی تی برای حق نشر آثارشان اشاره کردند.

بیم مولفان آلمانی از تهدید هوش مصنوعی برای آثارشان

اتحادیه های تجاری برای بخش های خلاقیت محور و بعلاوه انجمن های عکاسان، طراحان، روزنامه نگاران و تصویرسازان در نامه ای به کمیسیون اتحادیه اروپا، هیات اروپا و قانونگذاران اتحادیه اروپا نگرانی های خود را مطرح کردند.

در این نامه به اهمیت نگرانی های روزافزون درباره هوش مصنوعی مولد مانند چت جی پی تی که می تواند از انسان ها تقلید کند و متن و تصویر بسازد، نیز پرداخته شده است.

در بخشی از این نامه آمده است: استفاده غیرمجاز از محتوای آموزشی محافظت شده، پردازش غیرشفاف آن و جایگزین کردن قابل پیش بینی منابع با محصول خروجی هوش مصنوعی مولد سوالاتی بنیادین درباره مسئولیت پذیری و پاداش ایجاد می نماید که باید قبل از ایجاد آسیب های جبران ناپذیر، به آنها پرداخته گردد. هوش مصنوعی مولد باید در مرکز هر قانون مربوط به بازار هوش مصنوعی باشد.

کمیسیون اتحادیه اروپا سال گذشته قوانین هوش مصنوعی را پیشنهاد کرد و در ماه های آینده قانونگذاران این منطقه و کشورهای عضو درباره جزئیات نهایی آن توافق خواهند کرد.

قوانین مذکور هوش مصنوعی مولد در سراسر چرخه فراوری محصول را شامل می گردد. آنها بعلاوه خواهان آن شدند تا تهیه کنندگان چنین فناوری مسئولیت محتوای فراوری شده به وسیله هوش مصنوعی را به خصوص در باره نقض حقوق فردی و حق نشر، اخبار جعلی یا تبعیض بپذیرند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "بیم مولفان آلمانی از تهدید هوش مصنوعی برای آثارشان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیم مولفان آلمانی از تهدید هوش مصنوعی برای آثارشان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید