آمانو افزایش ذخایراورانیوم ایران را تأیید کرد

به گزارش وبلاگ فرافایلی به نقل از اسپوتنیک، یوکیا آمانو مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی امروز دوشنبه افزایش ذخایر اورانیوم ایران از 300 کیلوگرم را تایید کرد.

آمانو افزایش ذخایراورانیوم ایران را تأیید کرد

فردریک داحل (Fredrik Dahl) سخنگوی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در این خصوص گفت: یوکیا آمانو مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی افزایش ذخایر اورانیوم ایران بیش از محدوده مقررِ 300 کیلوگرم (661 پوند) را مورد تأئید قرار داده است.

این در حالیست که یک سخنگوی آژانس بین المللی انرژی اتمی ساعاتی پیش در واکنش به خبر عبور ایران از سقف 300 کیلوگرمی اورانیوم غنی شده 3.67 درصد وفق بندهای 26 و 37 توافق هسته ای سال 2015 موسوم به برجام اعلام نموده بود که این نهاد در حال آنالیز صحت آن است.

سخنگوی آژانس بین المللی انرژی اتمی در این خصوص گفته بود: از گزارش رسانه ها در ارتباط با ذخیره اورانیوم غنی شده ایران با غنای کم مطلع هستیم. بازرسان ما در آنجا حاضر بوده و پس از راستی آزمائی ذخیره اورانیوم کم غنی شده ایران، آن را به مقر این سازمان گزارش می دهند.

موضع آژانس پس از آن اعلام شد که ساعاتی پیش رسانه ها اعلام کردند که ذخایر اورانیوم 3.67 درصدی ایران از 300 کیلوگرم فراتر رفته است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "آمانو افزایش ذخایراورانیوم ایران را تأیید کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمانو افزایش ذخایراورانیوم ایران را تأیید کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید